Oficjalna strona klubu

Białe Orły Łanowice zwycięzcą Turnieju Drużyn Pogranicza

Białe Orły Łanowice zwycięzcą Turnieju Drużyn Pogranicza

   Zwycięzcą pierwszej edycji halowego Turnieju Drużyn Pogranicza w piłce nożnej o puchar Rektora Państwowej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu został zespół Białe Orły Łanowice. W finałowym meczu po remisie 1:1, Orły pokonały w rzutach karnych Polonię Przemyśl Oldboys 3:1. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Przemyśla Roberta Chomy. W hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o puchar Rektora PWSW w Przemyślu walczyło sześć drużyn – Szansa Strzelczyska, Skała Mościska, Białe Orły Łanowice, Pogoń Lwów Amatorska oraz dwie drużyny współgospodarze – Polonia Przemyśl Oldboys i reprezentacja uczelni PWSW.

– Ideą turnieju jest zrzeszenie społeczności pochodzącej z miast przygranicznych zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej – zaznaczył Bartłomiej Marczyk, jeden z pomysłodawców urnieju.

– Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po trzy drużyny. Zwycięzcy grup i drugie miejsca zagrały między sobą w półfinałach. Następnie rozegrano mecze o 5 – 6 miejsce, 3 – 4 oraz wielki finał.

    Liderem grupy A zostały Białe Orły Łanowice wygrywając 3:1 z reprezentacją PWSW oraz Pogoń Lwów Amatorska 3:2. W meczu o drugie miejsce w grupie A Pogoń Lwów Amatorska zremisowała z PWSW 1:1, ale różnica bramek okazała się lepsza.

  W grupie B nie było mocnych na współgospodarzy turnieju. Polonia Przemyśl Oldboys wygrała z Szansą Strzelczyska 3:1 oraz ze Skałą Mościska także 3:1. Natomiast Mościska w meczu ze Strzelczyskami na ostatnich minutach wyrównały wynik na 1:1. A w rzutach karnych zwyciężyli 5:4, zdobywając drugie miejsce. W meczach półfinałowych Polonia Przemyśl Oldboys minimalnie zwyciężyła z Pogonią Lwów 1:0. Natomiast w drugim półfinale Białe Orły pokonały Skałę Mościska 3:1.

   W meczu o 5 – 6 miejsca reprezentacja PWSW na ostatnich minutach strzeliła bramkę wygrywając z Szansą Strzelczyska 1:0. W meczu o 3 – 4 miejsca Skała Mościska po remisie 0:0 z Pogonią Lwów, zwyciężyła w rzutach karnych 4:3.

    W wielkim finale po remisie 1:1 w podstawowym czasie gry, o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Białe Orły Łanowice pokonały Polonię Przemyśl Oldboys 3:1, tym samym zdobywając pierwszy Puchar Rektora PWSW w Przemyślu.

    Puchar kapitanowi drużyny z Łanowic osobiście wręczył rektor PWSW dr Paweł Trefler. Puchary za poszczególne miejsca z rąk Leszka Elińskiego, prezesa Polonii Przemyśl oraz Marka Horbania, prezesa Pogoni Lwów otrzymali kapitanowie wszystkich drużyn biorących udział w turnieju.

Organizatorzy turnieju zaprosili drużyny na drugą edycję przemyskiego halowego Turnieju Drużyn Pogranicza.

Tekst i zdjęcia: Eugeniusz Sało