Oficjalna strona Klubu

Domowa wygrana we lwowskim derby

W niedzielę 13 września na stadionie „Politechnik” odbył się mecz 7 kolejki Premier Ligi Obwodowej, w którym Pogończycy przyjmowali drużynę FC Lviv (SDJUSZ). Drużyna rywali składa się z rezerw oraz młodzieżowców ekstaklasowego klubu. Dla gospodarzy wygrana w tym meczu była na wagę złota, gdyż po nieudanym początku Pogończycy są zobowiązani nadrabiać straty w walce o wyjście z grupy. Mimo to w pierwszych minutach spotkania bardziej ostro grali goście. Jednak Pogoń szybko przejąć kontrolę nad grą. W 11 minucie spotkania po rozbudowanym ataku Galant mocnym kręconym strzałem zza linii pola karnego objął prowadzenie dla Pogoni. Do pójścia na przerwę niebiesko-czerwoni mieli kilka dobrych okazji, aby zwiększyć przewagę, jednak brakowało dokładności w wykończeniu akcji. Swoją szansę mieli też goście, którzy omal nie skorzystali z pomyłki obrony Pogoni w polu karnym.

Druga połowa rozpoczęła się z nieco szybszej piłki. Pogończycy pragnęli strzelić drugą bramkę,  zaś zawodnicy FC Lviv coraz częściej wyprobowywali jakość obrony niebiesko-czerwonych. W 56 min niebiesko-czerwoni zdobyli prawo wykonania rzutu wolny w 20 metrach od bramki rywala. Po strzale Podliseckiego futbolówka odbiła się tuż przed bramkarzem gości, który nie był w stanie uratować własną bramkę 2-0.

W środku drugiej połowy została przeprowadzona wielka ilość zmian w składzie obu drużyn, jednak więcej bramek w tym meczu nie padło. 2-0 dla lwowskiej Pogoni.

Zdjęcia: Mykoła Wołoszyn/Микола Волошин

Projekt wspófinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach wsparcia Polonii i Polaków za granicą.