Oficjalna strona Klubu

FC „Skała” Mościska wygrywa Zimowy Turniej Halowy Polskiej Ligi Amatorskiej

W dniu 5 marca 2016 roku w hali sportowej SKA odbył się Zimowy Turniej Halowy w Piłce Nożnej Polskiej Ligi Amatorskiej Obwodu Lwowskiego, który przygotowała Organizacja Społeczna Lwowski Klub Sportowy Pogoń Lwów. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Konsula Generalnego RP we Lwowie Pana Wiesława Mazura. W Turnieju uczestniczyło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy A i B.

3. FC „SKAŁA” MOŚCISKA

Mecze grupowe rozpoczęły się od godziny 10.00 systemem „każdy z każdym”. O godzinie 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie Turnieju podczas którego prezes LKS „Pogoń” Lwów Marek Horbań przywitał zawodników oraz licznych kibiców, zaś każda z drużyn zaprezentowała swoich uczestników.
W swojej przemowie prezes zapoznał drużyny z planowanymi dalszymi etapami Turnieju, które mają się odbyć wiosną, latem oraz jesienią bieżącego roku.
Udział drużyn w Polskiej Lidze Amatorskiej ma nie tylko charakter piłkarski, poprzez pokaz umiejętności sportowych, ale również akcentowana jest polska tożsamość i integracja młodego polskiego środowiska na zachodniej Ukrainie – powiedział M. Horbań.
Po wyznaczeniu liderów grup, drużyny rozpoczęły fazę play-off. W walce o 5-6 miejsce zwyciężyła drużyna z Łanowiec pod nazwą „Białe Orły”, a drużyna o nazwie FC „ Katedra” ze Lwowa składająca się z ministrantów i lektorów lwowskiej Katedry Łacińskiej zajęła miejsce 6. W „mały finale” trzecie miejsce zdobyli piłkarze z drużyny FC „Strzelczyska”, a miejsce czwarte FC „Don Bosko” z Bóbrki. W finale Turnieju zmierzyli się amatorzy „Pogoni” Lwów ze „Skałą” z Mościsk. Po zaciętej walce i remisowym wyniku 1:1 została rozegrana seria rzutów karnych, w której drużyna z Mościsk odniosła zwycięstwo. Po rozgrywkach turniejowych swoje umiejętności pokazała najmłodsza drużyna Szkółki Piłkarskiej „Pogoni” Lwów.
Pierwszaki Pogoni zagrali mecz pokazowy z FC „Hałyczyna” Lwów, w którym zwyciężyli wynikiem 2:1.

Po zakończeniu dziecięcego meczu wszyscy zawodnicy Turnieju zostali zaproszeni na posiłek przygotowany przez rodziny gospodarzy imprezy: sekcji sportowo-rekreacyjnej Pogoni Lwów. Po obiedzie organizatorzy Turnieju zaprosili drużyny na środek płyty hali SKA, gdzie wszystkim wręczono uczestnikom dyplomy i koszulki z logiem Polskiej Ligi Amatorskiej.

Puchary za miejsce III, II oraz I (ufundowany przez Konsula Generalnego RP we Lwowie) wręczyła pani konsul Sylwia Andujar-Piechowska, która w swojej przemowie podkreśliła ważność przeprowadzenia imprezy, która łączy Polaków na Ukrainie oraz zapowiedziała dalsze wspieranie imprez sportowych organizowanych przez lwowską „Pogoń”.