Oficjalna strona Klubu

Remis juniorów z FC Lviv (1-1)

W pierwszej połowie lepiej wyglądali nasi goście, kórzy od pierwszych minut przejęli inicjatywę i próbowali swych sił w  pozycyjnych atakach. W 25 min gościom udało się wykorzystać nieuwagę naszych obrońców 1-0.  Co prawda Pogoń próbowała szybko odrabiać straty,  trener Pogończyków wymagał od swych podobiecznych szybszej gry ale do końca pierwszej połowy wynik meczu był niezmienny.

Stanowcze nastawienia trenera D. Łobasiaka doszły do skutku, gdyż Pogończycy w  drugiej połowie pokazali o wiele lepszą grę. Już w pieszych atakach Pogończycy wymusili rywala do faulu w polu karnym. Litepło był celny 1-1 (49 min).  Po wyrównującej bramce gra przemieściła się do środka boiska. Kilka dobrych okazji miała jedna i druga drużyna jednak brakowało wykończenie akcji. Mecz  zakończył się walecznym remisem, który pozwolił Pogończykom utrzymać się na pierwszym miejscu w grupie.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego Polonia i Polacy za Granicą 2023”