Oficjalna strona klubu

Rusza Wiosenna Edycja Turnieju Amatorskiej Ligi Polaków Obwodu Lwowskiego

Rusza Wiosenna Edycja Turnieju Amatorskiej Ligi Polaków Obwodu Lwowskiego

LKS „Pogoń” był inicjatorem pierwszych turniejów Polskiej Ligii Amatorskiej obwodu lwowskiego, które miały miejsce w roku 2010. W turnieju biorą udział amatorskie drużyny piłkarskie często stwarzane przy parafiach łacińskich czy towarzystwach kultury polskiej lwowskiego obwodu, skupiające graczy polskiego pochodzenia, bez względu na ich doświadczenie sportowe. Poza rozgrywkami piłkarskimi jest to okazja do wzajemnego poznania i nawiązania współpracy pomiędzy sportowcami polskiego pochodzenia z obwodu lwowskiego. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem w środowisku polskim, co spowodowało, że LKS postanowił kontynuować tę inicjatywę w roku 2017. W wiosennej edycji turnieju weźmie udział sześć zespołów: “Don Bosko” Bóbrka seniorzy, „Skała” Mościska, „Szansa” Strzelczyska, „Białe Orły” Łanowice, “Don Bosko” Bóbrka juniorzy oraz gospodarze – „Pogoń” Lwów sekcja sportowo-rekreacyjna.

Miło nam poinformować, że honorowy patronat nad Turniejem objął Konsul Generalny Konsulatu RP we Lwowie – Rafał Wolski, który ufindował Puchar dla zwyciężców.

Po turnieju, przy wspólnym posiłku przygotowanym przez rodziny gospodarzy – sekcji sportowo-rekreacyjnej Pogoni Lwów, uczestnicy podzielą się wrażeniami z turnieju oraz wytypują skład reprezentacji Obwodu Lwowskiego, który będzie reprezentował nasz obwód na wszelkich amatorskich turniejach na Ukrainie i w Polsce.