Oficjalna strona Klubu

Wysoka przegrana Pogoni w meczu z FC Mikołajów

Gra z jednym z liderów Premier Ligi Obwodowej – FC Mikołajów okazała się ciężkim zadaniem dla mniej doświadczonych zawodników lwowskiego klubu. Od startu spotkania piłkarze z Mikołajowa wysoko ustawiali swoje formacje i chcieli jak najszybciej odebrać piłkę i wyprowadzić jednym, dwoma podaniami kolejną groźną akcję, tworząc przy tym wolne strefy. Pogończycy ewidentnie nie radzili sobie z pressingiem gości. Starali się rozgrywać piłkę na bokach boiska, ale żadne konkretne zagrożenie nie wynikało z tych akcji.

Pierwsza bramka dla gości wpadła w 35 min po rozegraniu rzutu rożnego. Już w dodanym czasie goście zarobili prawo na wykonywanie karnego, który skutecznie zrealizowali. A w ostatniej akcji pierwszej połowy zwiększyli swą przewagę do 3-0.

Druga połowa rozpoczęła się dosyć spokojnie. Obie drużyny wymieniały między sobą podania, ale nie wynikały z tego żadne konkretne akcje po obu stronach boiska. W trakcie pierwszego kwadransa drugiej połowy Witalij Łobasiuk dokonał szereg zmian wypuszczając młodych zawodników z nadzieją zwiększenia tempa gry. Jednak zdemoralizowana Pogoń wciąż nie mogła znaleźć drogi do bramki rywali ponadto drużyna z Mikołajowa pod kulisy meczu strzeliła jeszcze dwie bramki w 80 i 91 min . 5-0 fatalny mecz dla Pogoni.