Oficjalna strona Klubu

Trzecie miejsce Pogoni Lwów w XIII Turnieju Kibiców Odry Wodzisław

Trzecie miejsce Pogoni Lwów w XIII Turnieju Kibiców Odry Wodzisław

Pogoniarze w ataku (Fot. Eugeniusz Sało)Sekcja sportowo-rekreacyjna Pogoni Lwów zdobyła trzecie miejsce oraz wyróżnienie dla najlepszego piłkarza turnieju Jana Nagornego w XIII Halowym Turnieju Kibiców Odry Wodzisław im. Piotra „Fabsa” Fabijańczyka. Zwyciężyła miejscowa drużyna Kopernika.


Po spotkaniu na stadionie Odry Wodzisław, ekipy piłkarskie oraz kibice Odry udali się na pobliski cmentarz, uczcili pamięć zmarłego tragicznie kibica Piotra FABSA Fabiańczyka. Oddano też cześć „Żołnierzom Wyklętym”.


Przed rozpoczęciem turnieju w hali sportowej przy szkole w Gorzyczkach odbyła się prezentacja drużyny Odry Wodzisław (III liga) na rundę wiosenną.


Halowy Turniej Kibiców Odry Wodzisław odbył się po raz trzynasty. Po raz pierwszy wzięła w nim udział Pogoń Lwów – sekcja sportowo-rekreacyjna w składzie: Marek Horbań, prezes LKS Pogoń Lwów, Paweł Winiarski, Andrzej Baraboszko, Witalij Wojtenko, Jan Nagorny, Stas Pugacz, Igor Firak, Eugeniusz Sało.


Osiemnaście zgłoszonych drużyn podzielono na cztery grupy: po cztery i pięć drużyn w każdej. Z powodu tak dużej ilości zespołów mecze trwały 7 minut. Oprócz miejscowych drużyn, były także zespoły z Anglii oraz Czech.


Pogoń Lwów trafiła do bardzo mocnej grupy D. Pierwszy mecz Pogoniarze pewnie wygrali z drużyną Kinder Banda (2:0) po bramkach Jana Nagornego i Pawła Winiarskiego. Następnie po bardzo dramatycznym meczu Pogoń zremisowała z liderem grupy FC Turza (2:2), chociaż były duże szanse na wygraną. Remisem również zakończył się trzeci mecz z drużyną FZG (1:1). Awans z grupy zapewniła Pogoni Lwów minimalna wygrana z London Team (1:0).


W ćwierćfinale Pogoń zwyciężyła drużynę Wilchwy (2:1) tym samym trafiając do czwórki najlepszych drużyn. Zmęczeni po całodniowych dynamicznych rozgrywkach piłkarze Pogoni zmierzyli się w półfinale z drużyną Kopernika. Gospodarze nie dali szans wygrywając 3:0. W meczu o trzecie miejsce pogoniarze walczyli dzielnie, wygrywając brązowe medale z zespołem Promień Żary (2:0). W finale Kopernika pokonał FC Turza (3:1).


Turniej pełnił także funkcję charytatywną. Podczas rozgrywek odbyła się zbiórka dla powstającego w Wodzisławiu schroniska dla zwierząt.


Eugeniusz Sało