Oficjalna strona Klubu

Pogoń Lwów wyróżniona Medalem Polonijnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Pogoń Lwów wyróżniona Medalem Polonijnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

26 października w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego z udziałem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zaproszenie prezesa PKOL pana Andrzeja Kraśnickiego w uroczystości wziął udział prezes LKS „Pogoń” Marek Horbań.

Przypomnijmy, że w lipcu br. LKS „Pogoń”, jako pierwszy polonijny klub, został wyróżniony Medalem Polonijnym PKOL „za wieloletnie promowanie rozwoju sportu w środowiskach polskich i polonijnych w świecie”.

W trakcie jubileuszowej gali, w imieniu lwowskiej „Pogoni”, prezes przekazał pamiątkową statuetkę dla PKOL z życzeniami sukcesów w promowaniu sportowych idei w Polsce i za granicą.

Przypomniano również o zasługach pierwszych Pogończyków, którzy ponad 100 lat temu mieli swój udział w odrodzeniu współczesnej idei ruchu olimpijskiego. Przypomnijmy, że np. w V Olimpiadzie w Sztokholmie w 1912 roku brał udział Władysław Ponurski, jeszcze w barwach austro-węgierskich, a w  pierwszych igrzyskach, w których wzięła udział Polska Reprezentacja (Paryż 1925 r)  m.in. Wacław Kuchar i Mieczysław Batsch – wieloletnie piłkarze przedwojennej Pogoni.