Oficjalna strona Klubu

Zawodnicy naszej szkółki piłkarskiej wzięli udział w turnieju Legia Cup 2019.

Zawodnicy naszej szkółki piłkarskiej wzięli udział w turnieju Legia Cup 2019.

Juventus, Manchester United, Anderlecht Bruksela, RB Salzburg, Hertha Berlin, Sparta Praga, Norwegian Soccer Academy, Vistula Garfield New York, Team Europe, Legia Warszawa, Legia Warszawa II, Talent Warszawa oraz Pogoń Lwów to skład XV edycji międzynarodowego turnieju Legia Cup U11.

Zarówno w sobotę (23.11), jak i w niedzielę (24.11) na Łazienkowskiej nie brakowało emocji i meczów na najwyższym poziomie. Do końca o złoty medal biły się Anderlecht Bruksela, RB Salzburg i Juventus. Ostatecznie, po raz trzeci z rzędu, puchar trafił w ręce zawodników Anderlechtu Bruksela .

Lwowska Pogoń w tym turnieju wzięła udział po raz pierwszy w historii. Dla naszego odbudowującego się klubu, młodych zawodników oraz trenerów było to wielkie wyzwanie, sprawdzić się na tle bardzo wymagających przeciwników, oraz wielkie przeżycie. W trakcie turnieju Pogończycy wywalczyli trzy remisy z Team Europe (2-2), Norwegian Soccer Academy (0-0) oraz Vistula Garfield New York (2-2). Z pełnym zaangażowaniem walczyliśmy w każdym meczu, wykorzystując wszystkie posiadane umiejętności. Ostatecznie zajęliśmy ostatnie – 13. miejsce – w turnieju, a także zyskaliśmy możliwość podpatrywania i nauki od najlepszych akademii piłkarskich świata. Z cennym doświadczeniem i obyciem w międzynarodowym towarzystwie Pogończycy wracają do Lwowa. Życzymy, aby zdobyte doświadczenie zaprocentowało rozwojem naszej szkółki piłkarskiej.

W imieniu klubu dziękujemy organizatorom turnieju Legia Soccer Schools a w sposób szczególny menedżerowi projektu p. Adamowi Orlikowskiemu za zaproszenie naszej drużyny na ten wspaniały turniej, za możliwość grania i obserwowania pięknego futbolu.

Zdjęcia: http://www.legiasoccerschools.pl/