Oficjalna strona Klubu

Obwodowa Premier Liga startuje 23 kwietnia

Obwodowa Premier Liga startuje 23 kwietnia

W dniu 3 kwietnia w pomieszczeniu Lwowskiej Asocjacji Piłki Nożnej odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli obwodowej Premier Ligi. Członkowie spotkania zatwierdzili formułę przeprowadzenia rozgrywek ligowych w obecnym stanie wojennym. Piętnaście drużyn biorących udział w rozgrywkach zostały podzielone na dwie podgrupy A i B. W każdej z podgrup odbędą się rozgrywki w dwa koła. Najlepsze trzy drużyny z podgrup w dalszej fazie rozgrywek powalczą o mistrzostwo Premier Ligi Obwodowej. Start fazy grupowej odbędzie się 23 kwietnia i potrwa do 23 lipca br. Druga faza rozgrywek rozpocznie się od 20 sierpnia i potrwa do 29 października.

Pogoń trafiła do podgrupy A, gdzie zmierzy się z: Karpatami II Lwów, Ruchem Lwów, Tempem Wodniki, Legeniem BrzuchowiceJunostią Białka Wielkich oraz Kulikowem.

W podgrupie B zmierzą się: FC Feniks Monastyr, FC MikołojówDnipro-1 Football Academy, FC Naftowyk Borysław, FC Pietniczany, FC Sambor, FC Mikołajów oraz MFC Hałyczyna Drohobycz.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego Polonia i Polacy za Granicą 2023”