Oficjalna strona Klubu

Pogoń na obozie w Dębicy


W dniach od 24 lipca do 2 sierpnia Pogoń
Lwów przebywa na obozie w Dębicy.


Jest to kolejny etap przygotowań do rundy rewanżowej. Na obozie w Dębicy obecna jest 25 osobowa ekipa Pogoni Lwów. Na obóz zostało zabranych czterech bramkarzy: Milawski, Grójecki, Żydaczewski z ekipy juniorów oraz Palcikow również z ekipy juniorów. Na obozie przebywają tez zawodnicy przymierzani do gry w Pogoni są to: Suchyj, Sawicki, Senkiw. Z Pogoni na pewno odszedł już Karabin. Podczas tego obozu Pogoń zagrała dotychczas dwa sparingi.

W pierwszym spotkaniu z LKS Ostrów Pogoń Lwów wygrała 13:1. Spotkanie to odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Dębicy. W czasie tego sparingu piłkarze ćwiczyli długie utrzymywanie się przy piłce. Od pierwszych minut spotkania zawodnicy Pogoni starali się stosować to założenie. Bardzo ruchliwi w grze bez piłki byli pomocnicy, dzięki wykorzystaniu przez nich wolnych stref Pogoń miała dużo wariantów rozgrywania piłki w ataku. Trener Pogoni co chwila pokrzykiwał do swoich zawodników, aby urozmaicali grę. W pierwszej połowie „ Duma Lwowa” zdobyła 8 bramek, a w drugiej 5 bramek. Bramki zdobywali m.in.: Juzkiewicz, Lewczuk, W. Fajda, Bojko, Suchyj, Sawicki, Niedzielny, I. Fajda. Mimo wysokiego zwycięstwa należy docenić ambitną postawę naszych przeciwników, którzy walczyli do końca.Kolejnym sparingiem był rozegrany 28 lipca mecz z KS Radomyślanka. Pomimo ewidentnej przewagi niebiesko – czerwonych mecz zakończył się wynikiem 0:0.

 
W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” oraz firmie „Bumar”, które pomogły nam zorganizować i sfinansować ten obóz.