Oficjalna strona Klubu

Pogoń Lwów będzie szkolić się w Krakowie

W dniu 11 czerwca podpisano umowę o współpracy pomiędzy reaktywowaną we Lwowie „Pogonią”, a Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.


Młodzi piłkarze z reaktywowanej niedawno Pogoni Lwów przebywają właśnie pod Wawelem. Drużyna trampkarzy wraz z prezesem klubu, Panem Markiem Horbaniem jest gościem krakowskiej, piłkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Kałuży i Henryka Reymana. Młodzi lwowiacy biorą udział w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „SMS Cracovia Cup 2011”. Według prezesa Horbania, kontakty młodzieży ze Lwowa z rówieśnikami grającymi w takich klubach jak Cracovia czy Wisła to niepowtarzalna okazja do podniesienia kwalifikacji.

– Turniej w Krakowie jest debiutem dla naszej drużyny trampkarzy. Mieliśmy najmłodszy zespół, tak więc zajęcie w SMS Cracovia CUP dziesiątego miejsca możemy uznać za sukces – powiedział Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.

Kontakty pomiędzy SMS-em, a Pogonią Lwów rozwijają się już od dwóch lat.

– W marcu dotarła do nas prośba o wsparcie ze strony naszych lwowskich przyjaciół. Pogoń znalazła się w trudnej sytuacji. Momentalnie postaraliśmy się nagłośnić apel za pośrednictwem krakowskich mediów, a sami pojechaliśmy do Lwowa. Wtedy mogliśmy zaoferować słowa otuchy i rozegrać mecz towarzyski. Dziś, po 2 miesiącach przyszedł czas na konkrety. Oferujemy Polakom ze Lwowa, to co potrafimy robić najlepiej czyli pomoc w kształceniu piłkarzy – powiedział Mirosław Gilarski, dyrektor SMS.

Podpisana umowa o współpracy zakłada objęcie Lwowskiego Klubu Sportowego „Pogoń” patronatem sportowo – szkoleniowym. W myśl porozumienia, krakowska szkoła stworzy warunki do nauki oraz szkolenia piłkarskiego w szkole dla zawodników LKS „Pogoń. Natomiast w zamian lwowiacy pomogą w realizacji programów edukacyjno wychowawczych dla uczniów SMS-u.


                          Mirosław Gilarski i Marek Horbań podpisują umowę o współpracy

– Jednym z ważniejszych elementem kształcenia naszych uczniów jest wychowanie piłkarza na świadomego obywatela i patriotę. Dotychczasowe nasze wyjazdy na Ukrainę bardzo nam pomagały realizować te cele. Ścisła współpraca z Pogonią otworzy nowe możliwości, poprzez stały kontakt naszych uczniów z ich rówieśnikami ze Lwowa. Najlepszym sposobem na budowę dobrych, przyjacielskich stosunków Pomiędzy Polską i Ukrainą jest bowiem współpraca młodzieży – stwierdził dyrektor Gilarski

SMS to szkoła, której uczniami są juniorzy Wisły Kraków, Cracovii, MKS SMS i innych klubów zajmujących czołowe miejsca w tabelach ligowych rozgrywek. Absolwentami szkoły jest wielu znanych piłkarzy, m.in. Jakub Błaszczykowski, bracia Brożkowie czy z młodszego pokolenia Mateusz Klich i Patryk Małecki.

– Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie w Krakowie. Mam nadzieje, że z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego uda nam się spotkać już niedługo we Lwowie – dodał prezes Horbań.

źródło: www.sms.krakow.pl