Oficjalna strona Klubu

Pogoń – Finalista Pucharu Miasta Lwowa

W czwartek 14 października na Rogatce Stryjskiej odbył się mecz finałowy pomiędzy LKS “Pogoń” Lwów i FC Wodnik Wodokanał. Od początku meczu bardziej doświadczony Wodnik grał pierwszym numerem. Rywali kontrolowali piłkę i częstymi atakami zmuszali Pogoniarzy zasiadywać w obronie. W kilku momentach gry Milawski na wyjściach ratował podbramkowe sytuacje. W nielicznych atakach niebieskoczerwonym udało się strzelić kilka razy za linii karnego, niestety bez skutku.

 

Po przerwie Wodnik strzelił szybką bramkę, która zmusiła Pogoń ruszyć do przodu. Wodnik spotykał atak gospodarzy i drobnymi faulami w środku pola zaciągał grę. Świetną okazje wyrównawczej bramki zmarnował Jurkiw strzeląc w kilku centymetrach nad bramką. Za dziesięć minut do końca meczu Mikołaj Bogdanow otrzymał druga żółta kartę i był zmuszony opuścić pole zostawiając Pogoń w mniejszości. W ostatnie siedem minut Pogoń pełnym składem ruszyła do przodu ale na kontrataku Wodnik strzelił decydującą bramkę 0:2.

 

Po meczu odbyło się uroczyste nagrodzenie finalistów Pucharu Miasta Lwowa oraz ceremonia wręczenia medali i pucharu zwycięzcom Ligi Miasta Lwowa w Piłce Nożnej – LKS „Pogoń” Lwów