Oficjalna strona Klubu

Cykl piłkarskich turniejów pamięci Kazimierza Górskiego w 100.rocznicę urodzin

Cykl piłkarskich turniejów pamięci Kazimierza Górskiego w 100.rocznicę urodzin

W ramach współpracy z Fundacją Lotto za pośrednictwem Fundacji Pogoni Lwów, Lwowski Klub Sportowy Pogoń Lwów organizował cykl turniejów upamiętniających 100. rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego.

Pierwszy turniej odbył się 22 maja na stadionie „Politechnik” dla drużyn amatorskich. Miejsce turnieju nie było wypadkowe, gdyż na tym obiekcie zagrał swój ostatni lwowski mecz w barwach reprezentacji Lwowa – Kazimierz Górski, uczestniczący w  meczu towarzyskim, z niemiecką drużyną wojskową KONA w dniu 2 lipca 1944 r.

W majowym  turnieju wzięły udział cztery drużyny: FC „Szansa” Strzelczyska, „Pogoń Lwów” Amatorska, „Pogoń Lwów” Rodzice Szkółki Piłkarskiej oraz FC „Junist” Lwów. Zwycięzcą w turnieju została „Szansa” Strzelczyska. Od organizatorów turnieju zwycięzca otrzymał bon w wysokości 10 000 UAH na zakup sprzętu sportowego. Zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca otrzymali piłki marki Adidas Tango oraz zestaw znaczników.

11 czerwca na sztucznym boisku sportowego obiektu „Medyk” odbył się drugi turniej z cyklu Pamięci Kazimierza Górskiego w 100. rocznicę urodzin. W tym turnieju wzięły udział trzy lwowskie drużyny piłkarskie, które zostały podzielone po dwa zespoły: FC „Pride” Lwów, Kids Club oraz LKS „Pogoń” Lwów rocznika 2011-12. W całodniowym turnieju zwycięstwo wywalczyła drużyna Kids Club. Nie zważając na wyniki sportowe, każdy z uczestników otrzymał zestaw słodkich nagród. Każda z drużyn pamiątkowe puchary a najlepsi zawodnicy wytypowani w każdej
z drużyn cenne gadżety. W trakcie turnieju został zorganizowany konkurs wiedzy o Kazimierzu Górskim.

14 czerwca odbył się ostatni z planowanych w tym projekcie turniejów upamiętniających postać Kazimierza Górskiego. W turnieju tym zmierzyli się pięć drużyn młodzieżowych reprezentujące lwowskie kluby sportowe: FC „Pride” Lwów, FC „Sparta” Lwów, FC „Hałyczyna” Lwów, FC „Halicki Rycerz” Lwów oraz LKS „Pogoń” Lwów. Podobnie jak w turnieju seniorów impreza ta odbyła się na obiekcie lwowskiej Politechniki, nawiązując tym do życiorysu Kazimierza Górskiego. Po meczach systemem „każdy z każdym” zwycięstwo w turnieju wywalczyli zawodnicy lwowskiej Pogoni. Nie zważając na wyniki sportowe, każdy z uczestników otrzymał zestaw słodkich nagród. Każda z drużyn pamiątkowe puchary a najlepsi zawodnicy wytypowani w każdej z drużyn cenne gadżety. Podobnie jak w dziecięcych turnieju w trakcie turnieju został zorganizowany konkurs wiedzy o Kazimierzu Górskim, w którym z chęcią wzięli udział rodziny zawodników. Warto dodać, że dzięki współpracy z polskimi mediami we Lwowie informacja o turnieju została wyświetlona w mediach Kurier Galicyjski oraz TVP Polonia w programie Studio Lwów.