Oficjalna strona Klubu

FC Lviv zwycięzcą Turnieju o Puchar Legend Pogoni Lwów dla drużyn 2012 rocznika.

FC Lviv zwycięzcą Turnieju o Puchar Legend Pogoni Lwów dla drużyn 2012 rocznika.

To już kolejna edycja turnieju poświęcona Legendom lwowskiej Pogoni, którzy ponad 100 lat temu zdobywali pierwsze tytuły Mistrza Polski w piłce nożnej, mianując klub przydomkiem Duma Lwowa.

W turnieju zmierzyło się osiem dziecięcych drużyn 2012 r. reprezentujących ziemię lwowską: FC Lviv, FC Ruh Lviv, FC Halychyna Lviv, FC No Limits, FC Sichowscy Aniołowie, Club Lwa, FC Halychyna oraz gospodarze turnieju LKS Pogoń Lwów.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B, w których zagrali mecze systemem każdy z każdym. Po zakończeniu fazy grupowej najlepsze dwie drużyny w grupie walczyły o puchar a pozostałe o miejsca ratingowe.

Najbardziej widowiskowym meczem turnieju był finał, w którym FC Lviv zmierzył się z Sichowskimi Aniołami. Pomimo dość dynamicznej gry w podstawowym czasie obu drużynom nie udało się strzelić bramkę. Do wyłonienia zwycięzcy Turnieju o Puchar Legend Pogoni Lwów niezbędne były rzuty karne. Te ostatecznie lepiej wykonywali piłkarze FC Lviv, którego zawodnicy z pucharem nad głową triumfowały po zakończeniu turnieju.

Zasadą dziecięcego turnieju była jest zwycięzcą i nie ma przegranych. Każda z drużyn otrzymała medale, pamiątkowy puchar oraz cenne sportowe nagrody.

Celem turnieju było nie tylko zaangażowanie dzieci w wydarzenie sportowe. W przerwie między meczami młodzi pasjonaci „gry milionów” zapoznali się ze specjalnie przygotowaną na to wydarzenie dwujęzyczną wystawą pt. Sportowy świat dawnego Lwowa. Ludzie i miejsca. Przybliżającą sylwetki legendarnych lwowskich zawodników, opracowaną przez pasjonatów historii lwowskiego sportu.

Młodzi zawodnicy i ich rodzice poznali historię przedwojennego futbolu, kolebką, którego był Lwów oraz losy przedwojennych gwiazd sportu naszego miasta. Na przedstawionych zdjęciach można było zobaczyć sportowe obiekty część, z których już dziś nie istnieje.

Na zakończenie tej sportowej imprezy ponad 120-osobowa grupa młodych zawodników miała okazje do wspólnej integracji przy pysznym posiłku w postaci pizzy i napojów.

W imieniu klubu składamy serdeczne podziękowania partnerom tego projektu Fundacji Lotto, Fundacji Pogoń Lwów, Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Słowa uznania skierowuję do wolontariuszy, komitetu rodzicielskiego, obsługi sędziowskiej oraz trenerów.

W ten ciężki wojenny czas daliście Państwo dzieciom namiastkę normalności oraz wywołaliście uśmiechy na ich twarzach.

W imieniu zarządu lwowskiej Pogoni raz jeszcze Państwu dziękujemy.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego Polonia i Polacy za Granicą 2023”