Oficjalna strona Klubu

FSK Jawor Jaworów – LKS Pogoń Lwów

W meczu inaugurującym rozgrywki IV ligi obwodu Lwowskiego Pogoń Lwów zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z drużyną Jawor Jaworów 0:0.

Skład Pogoni:

21 Milawski, 19 Naumko, 2 Tomaszewski, 11 Parańko (żółta karta), 5 Ostapiec (żółta karta), 4 Karabin (18 Grycyk 70′), 14 Nadilny (3 Mocyk 75′), 13 Dołżański, 8 Juzkiewicz, 22 Barańczuk (6 Bojko 45′), 15 Lewczuk (7 Pyluch 85′)

Przed meczem zdecydowanym faworytem była drużyna gospodarzy która słynie z tego że nie pozwala wywozić gościom punktów ze swojego boiska. Przypomnimy także że rywale ,,Dumy Lwowa” w poprzednim sezonie uplasowali się na 4 miejscu w wyższej klasie rozgrywkowej i ,,spadli” tylko z przyczyn finansowych.

 

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy, poświęcona pamięci ofiar katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

Mecz zgodnie z przewidywaniami przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy byli kilka razy bliscy zdobycia gola, jednak na szczęście zawiodła ich skuteczność.

Nasi juniorzy pocieszyli też niezłą grą. W pierwszej połowie młodzi Pogoniarze stracili bramkę, druga połowa zaś rozpoczęła się zdecydowaną przewagą Pogoniarzy. Trafnym strzałem popisał się Mikołaj Bogdanow, w środku drugiej polowy Jaworzanie znów poprowadzili ale w końcu meczu Pogoniarzom udało się wyrównać spotkanie 2:2 (1:0).

Skład Pogoni Junior:

1Lewko, 20 Bogdanow 53” (czerwona karta 78′), 5 Beszlej 83”, 4 Niedaszkowski, 3 Pochmurny, 22 Diduk, 15 Kułyk, 17 Duda, 19 Ustianow, 9 Garaniuk, 10 Bełozer (18 Czerniawski 56′)

Zapytany po meczu prezes Pogoni Marek Horbań wyraził zadowolenie z punktu wywalczonego na bardzo trudnym terenie.

Na pytanie, jak ocenia potencjał Pogoni w tym sezonie usłyszałem że klub będzie walczyć o miejsce w ,,czubie” tabeli, jednak należy wziąć poprawkę na fakt iż w tym sezonie Pogoń z powodu problemów finansowych musiała zrezygnować z wielu dobrych piłkarzy i teraz będzie stawiała na młodzież.