Oficjalna strona Klubu

Fundacja PKP wesprze Pogoń Lwów

Fundacja PKP wesprze Pogoń Lwów

 

Dziś w Sanoku przedstawiciele Fundacji Grupy PKP i Lwowskiego Klubu Sportowego POGOŃ podpisali umowę zapewniającą wsparcie lwowskiej organizacji. W spotkaniu wziął udział także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który docenia działania Pogoni Lwów, podkreślając jej rolę w aktywizacji społeczności polskiej na Ukrainie.

PKP SA realizuje cele biznesowe, ale także prowadzi aktywne działania społeczne. Należy do nich podpisana dzisiaj umowa, której celem jest wspieranie funkcjonowania Klubu Sportowego Pogoń Lwów. Pomoc naszym rodakom na Wschodzie jest naszym zobowiązaniem, zwłaszcza w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Od momentu reaktywacji lwowskiej Pogoni w 2009 roku przyświeca nam cel odrodzenia polskiego sportu we Lwowie. Sytuacja polityczna i ekonomiczna na Ukrainie negatywnie odbija się na naszej działalności, przez co możemy liczyć wyłącznie na sponsorów. Cieszymy się bardzo, że wśród partnerów wspierających nasz klub od czasu reaktywacji są spółki Polskich Kolei Państwowych. To właśnie dzięki ich wsparciu finansowemu Pogoń Lwów po siedemdziesięciu latach wróciła na boiska Lwowa. Pogoń Lwów to nie tylko klub sportowy, to sposób utrzymania polskiej młodzieży we Lwowie – powiedział Marek Horbań, prezes Lwowskiego Klubu Sportowego Pogoń.

Fundacja Grupy PKP, widząc duże zainteresowanie oraz zapotrzebowanie społeczności polskiej we Lwowie, wsparła działania klubu, przekazując darowiznę przeznaczoną na zakup strojów sportowych oraz codzienne funkcjonowanie szkółki piłkarskiej.

Wierzymy, że okazane wsparcie realnie wpłynie na rozwój klubu, którego działanie jest szczególnie istotne w kontekście integracji społeczności polskiej we Lwowie. Pomoc rodakom na Wschodzie to jedno z działań Fundacji Grupy PKP, które koncentruje się na kultywowaniu polskiej tradycji i wspieraniu społeczności polskich poza granicami kraju – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.