Oficjalna strona Klubu

Gra terenowa „Sportowe Gwiazdy Dawnego Lwowa” już za nami

Gra terenowa „Sportowe Gwiazdy Dawnego Lwowa” już za nami

Trwa 6. Przegląd Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” we Lwowie. Za nami pierwsza z przewidzianych gier terenowych. Tym razem uczestnicy gry przemierzali ulice i uliczki Lwowa w poszukiwaniu miejsc związanych ze sportową przeszłością miasta. Gra, której współorganizatorem była lwowska Pogoń, przebiegała pod tytułem „Sportowe Gwiazdy Dawnego Lwowa”, a jej celem było przypomnienie dawnych znakomitych sportowców związanych z miastem, jak również miejsc, w których kiedyś tętniło sportowe życie Lwowa.
Trzy zespoły, które wywalczyły miejsca na podium:
1. Majestic. 2. Lemberg. 3. Troje & Kowalski.
Najlepszym drużynom nagrody wręczyli: reżyser filmu otwarcia („Gwiazdy”) 6. PNFP – Jan Kidawa-Błoński oraz Jan Banaś, wybitny polski piłkarz lat 60-tych i początku 70-tych.
Organizatorami gry terenowej była Pogoń Lwów oraz Konsulat Generalny RP we Lwowie. Impreza wpisywała się także w projekt „Pogoń dla Pogoni”, sponsorowany przez PGNiG, PKP LHS i PZU.
Szersza zdjęciowa relacja z gry już niebawem w jednym z naszych albumów.
Tych, którzy czują niedosyt po sobotnich zmaganiach i tych, którzy chcieliby spróbować swych sił po raz pierwszy, zapraszamy do udziału w kolejnej grze terenowej, która już za kilka dni …

(Tekst i zdjęcia Witold Madej)