Oficjalna strona Klubu

Juniorzy Pogoni Lwów zdobywcy Pucharu Ligi Obwodowej

Juniorzy Pogoni Lwów zdobywcy Pucharu Ligi Obwodowej

Po zaciętym finałowym meczu na stadionie miejskim w Winnikach juniorzy Pogoni Lwów wygrali z FC Lviv 3:2, zostając tegorocznymi mistrzami juniorskiego Pucharu Ligi Obwodowej.

„Pogoń zdobywa Puchar Juniorskiej Ligi Obwodowej. Po zaciętej walce z FC Lviv 3:2 (2-1) juniorzy Pogoni – Mistrzowie Pucharu Ligi Obwodowej. Hej, Pogoń!!!” – czytamy na oficjalnym fanpage LKS Pogoń Lwów, tuż po meczu 25 listopada.

Od reaktywacji Pogoni Lwów w 2009 roku, kierownictwo klubu inwestuje w rozwój dzieci i młodzieży. W tym celu została stworzona szkółka piłkarska, do której uczęszczają dzieci z polskich rodzin. Zdobycie przez juniorów Pucharu Ligi Obwodowej i wicemistrzostwa ligi jest owocem tej działalności.

– Cieszę się z wielkiego sukcesu naszych chłopaków. Ten puchar jak najbardziej im się należy. Rok temu nasi juniorzy starsi również trafili do finału, lecz wtedy zdobyć puchar ligi się nie udało. Dziś jest w ich rękach – powiedział po zwycięstwie prezes Pogoni Lwów Marek Horbań.

Podsumowując prezes Pogoni Lwów podziękował trenerowi Dmytrowi Łobasiukowi za jego pracę oraz zawodnikom za ich wkład i osiągnięcia sportowe.

Eugeniusz Sało