Oficjalna strona Klubu

Lekcja o polskich tradycjach Świątecznych

Lekcja o polskich tradycjach Świątecznych

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia odbył się podsumowujący trening szkółki piłkarskiej Pogoni Lwów. Dzisiejszy trening był połączony z lekcją na temat tradycji i obyczajów świątecznych przeprowadzoną przez p. Wiktorię Kompanowicz, która w ciągu roku opiekuje się dziećmi w Bazylice Metropolitalnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie. Ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchały lekcji o polskich tradycjach dzieci ze wschodniej części Ukrainy, które w trakcie trwającej wojny przybyły wraz ze swoimi rodzinami do Lwowa i dołączyły do drużyny najmłodszych Pogończyków.

„Najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych w tak trudnym okresie, to umocnić łączące nas więzi w świątecznym czasie – aby nasze dzieci w rodzinnym gronie czuły się bezpieczniej i swobodniej. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga nam świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych” – powiedział obecny na tym wydarzeniu wiceprezes Pogoni — Czesław Zajdel.

W imieniu lwowskiej Pogoni składamy serdeczne podziękowania p. Sylwestrowi Chruszczowi, dyrektorowi oddziału Elektrownia Dolna Odra PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A za ufundowanie słodkich upominków dla dzieci z naszej szkółki piłkarskiej, p. Wiktorii Kompanowicz za interesujący wykład oraz Fundacji Pogoń Lwów za pomoc w transporcie darów do Lwowa.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”