Oficjalna strona Klubu

LKS „Pogoń” Lwów w 1/8 finału Turnieju Ernesta Justa 6:1 (4:1)

Dziś, 27 lutego, Lwowska Pogoń zmierzyła się w ostatnim meczu ligowym z FC „Wisznia” Sądowa Wisznia. Mecz odbywał się na zaśnieżonym polu, które z winy organizatorów turnieju nie było należnie przygotowane.

 
Pierwsza połowa spotkania była zdecydowanie za lwowiakami. Już w szóstej minucie spotkania Juzkiewicz uciekł od obrony FC Wiszni i strzelił bramkę, a siedem minut później podwoił przewagę Pogoni 2:0. Kolejną bramkę dla niebiesko-czerwonych strzelił Bojko. W końcu pierwszej połowy Juzkiewicz po raz trzeci zmusił bramkarza rywali do wyciągnięcia piłki z siatki. Prawdziwego pecha miał Roman Barańczuk, który nie mógł zrealizować kilku podbramkowych akcji. Zapomniawszy o obronie własnej bramki, Pogoniarze w końcu pierwszej połowy stracili bramkę 4:1. 
Druga połowa szybciej przypominała zabawę. Demoralizowanej Wisznie nie udawało się nawiązać własnej gry. Ewidentna przewaga Pogoni długo nie mogła zaowocować bramkową przewagą. W końcu spotkania pięknym dogłówkowaniem wyróżnił się Bojko, a finiszową kropkę postawił Karabin 6:1 dla Pogoni.

Witamy chłopaków z wyjściem do fazy 1/8 play-off turnieju. Losowanie kolejnego przeciwnika odbędzie się w najbliższy poniedziałek 28 lutego.

 

Tabela 5 Grupy

Nr Nazwa                                            S Z R P BIL PKT

1 LKS „Pogoń” Lwów                           3 3 0 0 12-2 9
 
2 FC Gazowik-Hurtowyna Komarno       3 2 0 1 8-3 6  

3 FC „Wisznia” Wisznia                           3 1 0 2 3-10 3

4 FC „Dniestr” Polana                            3 0 0 3 0-8 0 

Hej Pogoń