Oficjalna strona Klubu

Lwowskie derby

Lwowskie derby

W dniu 3 maja na stadionie SKA na „Kleparowie” odbył się dwumecz składów seniorskich oraz juniorskich w którym „Opir” Lwów przyjmował „Pogoń”

Pierwsi do gry przystąpili juniorzy. Na starcie spotkanie za ostry faul na obrońcy Pogoni – Nestora Tkaczuka, został ukarany czerwoną kartą zawodnik „Oporu”, Pogończycy od tego czasu grali w większości. Jedyna bramka w tym spotkaniu wpadła w końcu pierwszej połowy spotkania. Bramką dla Pogoni odznaczył się Kristian Dżejranaszwili.

Juniorzy Pogoni kontynuują zwycięską passę mając w aktywie 9 punktów.

DSC_0058

Uczcić dzień Konstytucji zwycięstwem oraz pocieszyć miejscowych fanów oraz grupę kibiców przybyłych z Bytomia chcieli seniorzy Pogoni. Gra w pierwszej połowie prognozowała wysoka wygraną nominalnych gości. „Opir” w większości przybywał w obronie a piłka dwa razy zatrzymywała się na linii bramkowej gospodarzy. Kilka dobrych akcji nie wykorzystał Wiktor Barabasz, który wrócił do Pogoni w ubiegłym tygodniu. Po przerwie Pogończycy znów ruszyli do ataku. Niestety uśpiona obrona Pogoni przespała atak gospodarzy, napastnik „Oporu” celnie strzelił w dziewiątkę i w 75 min. było 1:0 dla „Oporu”. Pogoń ruszyła do ataku. Wielokrotna osada bramki gospodarzy nie przynosiła skutków. „Opir” kontratakował oraz zaciągał czas zamianą zawodników i drobnym faulowaniem w środku boiska. Już w drugiej dodanej minucie spotkania napastnik Pogoni Roman Bojko wdrapał się do pola karnego gospodarzy i strzelił wyrównującą bramkę 1:1.

Jednym oczkiem na wyjeździe nie jest zadowolony trener Pogoni Konstantyn Lemiszko, który w po meczu krytykował grę napastników i obrony Pogoni.

Najbliższy mecz niebiesko-czerwoni zagrają we środę 6 czerwca przyjmując FC „Sambor”