Oficjalna strona Klubu

Spotkanie z Rajdem Katyńskim

17 września na lwowskim stadionie Junist w Parku Kultury rozegrano mecz towarzyski pomiędzy nowo powstałą sekcją sportowo-rekreacyjną Pogoni Lwów, a reprezentacją motocyklistów X Rajdu Katyńskiego oraz stowarzyszenia Huta Pieniacka.


Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody, piłkarze wyszli na boisko. Deszcz bynajmniej nie zniechęcił miłośników sportu. Mecz uświetnił swoją obecnością Konsul Generalny RP we Lwowie pan Grzegorz Opaliński. Tego dnia publiczność stanęła na wysokości zadania. Szczególnie kibicie Katyniaków z ogromnym zaangażowaniem dopingowali swoją drużynę. Mimo tego, rezultat meczu dał zwycięstwo gospodarzom. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Pogoni Lwów.
Po meczu odbyło się spotkanie integracyjne, przygotowane przez gospodarzy. Przy wyczekanym – ciepłym – posiłku wszyscy uczestnicy spotkania mogli w luźnej atmosferze podzielić się wrażeniami. Drużyny wymieniły się pamiątkowymi gadżetami. Pogoniarze dostali od Katyniaków zestaw stroi piłkarskich, piłki oraz pluszowe maskotki, Goście natomiast otrzymali szaliki oraz kubki Pogoni Lwów.
Dla uczestników X Rajdu Katyńskiego Lwów był jedynym z ostatnich odwiedzanych punktów na ich szlaku miejsc pamięci. Jednak nie był to pierwszy mecz, w którym motocykliści wzięli udział – podobny obył się między nimi, a motocyklistami z Winnicy. 
Mecz rozegrany między Pogoniarzami i Katyniakami odbył się w dniu, który każdemu z nas przypomina o agresji sowieckiej na Polskę w 1939 roku. Dla wszystkich Polaków jest to symboliczny dzień pamięci o Kresach. Dla Pogoni Lwów 17 września oznaczał smutny koniec przedwojennej, legendarnej, lwowskiej drużyny. Dlatego bardzo cieszy fakt, że mimo tego, po 71 latach znowu Pogoń gra na lwowskiej murawie i daje nadzieje wszystkim kibicom na dalsze sukcesy sportowe. Oby tak dalej!