Oficjalna strona Klubu

Św. Mikołaj odwiedził Szkółkę Piłkarską Pogoni Lwów

Św. Mikołaj odwiedził Szkółkę Piłkarską Pogoni Lwów

Wieczorem 5 grudnia, po zakończeniu treningu najmłodsi piłkarze Pogoni Lwów, otrzymali prezenty od św. Mikołaja. Wręczył je trampkarzom LKS-u prezes Marek Horbań.

W imieniu św. Mikołaja, dyrektor Pogoni Lwów podziękował dzieciom za całoroczną pracę i dobre zachowanie, a także życzył wielu sukcesów w następnym roku. Podziękowania za opiekę i pracę z najmłodszymi otrzymał również trener Dmytro Łobasiuk. Dzieci zaśpiewały piosenki oraz hymn Pogoni Lwów.

– Święty Mikołaj przychodzi do Pogoni Lwów od początków istnienia naszej szkółki. Zawdzięczamy to przede wszystkim Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie i sponsorom Pogoni Lwów, którzy pomagają w uzyskaniu prezentów. Jest to też piękna tradycja podziękowania dzieciom za ich zaangażowanie i pracę w klubie. Przychodzą trzy razy w tygodniu na treningi, biorą udział w meczach i turniejach towarzyskich, promują lwowski klub sportowy – powiedział Marek Horbań.

Szkółka Piłkarska LKS Pogoni Lwów działa przy klubie od 2010 roku. Do szkółki uczęszcza ok. 30 dzieci w wieku od 6 do 12 lat z dwóch polskich szkół nr 10 i nr 24 we Lwowie, polskich szkół sobotnio-niedzielnych lwowskiego obwodu oraz dzieci, posiadające Kartę Polaka.

Wszystkie koszty związane z wynajęciem sali dla treningów, strojami piłkarskimi, sprzętem, wynagrodzeniem dla trenera ponosi klub.

Za wsparcie działalności szkółki LKS Pogoń Lwów dziękuję Ministerstwu Spraw Zagranicznym RP, Senatowi RP, Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie oraz Stowarzyszeniu Wspólnota Polska. A także sponsorom PGNiG, PKP LHS, PKP CARGO oraz PZU Ukraina.

Eugeniusz Sało (tekst i zdjęcia)