Oficjalna strona Klubu

PKP Cargo sponsorem Pogoni Lwów

 
PKP Cargo zdecydowało się zostać sponsorem Pogoni Lwów!!!

 
W środę w Warszawie przedstawiciele firmy przekazali władzom Pogoni Lwów czek na kwotę
50 000 złotych. Informacja ta oznacza, że możemy być spokojni o występy ligowe Pogoni w tym sezonie.Na dokończenie sezonu potrzebne było 40 000 złotych, przypomnijmy że kibice Legii Warszawa zebrali dla naszego klubu 11 000 złotych! Taki zastrzyk gotówki pomoże klubowi się rozwinąć i zamiast myśleć o przetrwaniu teraz można skupić się na awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Liczymy na zaproszenie na mecz Dynamo Kijów – Pogoń Lwów o mistrzostwo Ukrainy – mówili przedstawiciele PKP Cargo na konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie przez posła PO i wiceszefa sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusza Rasia.

Prezes Pogoni Marek Horbań zapewniał, że klub nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei. – Niech nam państwo dadzą trochę czasu na rozwój. Może nie za rok, ale myślę, że na pewno dojdzie do takiego meczu – mówił.

Raś wręczył koszulki Pogoni Lwów m.in. przedstawicielom „Wiadomości”, które jako pierwsze zaapelowały o pomoc dla lwowskiego klubu. – Jako polityk muszę stwierdzić – w tym przypadku telewizja jest „na pięć” – powiedział poseł Raś przekazując strój z numerem „pięć”. „Siódemkę” otrzymał konsul generalny RP we Lwowie Grzegorz Opaliński, który zaangażował się w reaktywację Pogoni. Dwie koszulki z „jedenastką” dostali natomiast Janusz Lach i Jacek Wnukowski z PKP Cargo, a tę z numerem dziesiątym – dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek. – Dziesiątka dlatego, bo grał z nią jego ulubiony piłkarz Kazimierz Deyna. Jako najlepszy redaktor musiał dostać koszulkę z numerem dziesięć – tłumaczył Roman Kosecki (PO). – Jestem zaszczycony. Tu nie trzeba słów, Pogoń to jest wielka sprawa – powiedział Szczepłek.

Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lwów dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję ratowania Pogoni.

Pozostaje nam wierzyć że współpraca z PKP Cargo okaże się długoterminowa i jednorazowa, jakże ważna pomoc, ustąpi miejsca stałemu sponsorowaniu Dumy Lwowa.