Oficjalna strona Klubu

Pogoń Lwów – „Gamrat” Czarni Jasło 2:4 (0:2)

Pogoń Lwów – „Gamrat” Czarni Jasło 2:4 (0:2)

 

Bramki: Majewski, Wolski, Gogosz,Wasylcowa, Szalony,  Kozak ,

Pogoń: Worobec – Domaradow, Kowalczuk, Riaboszabka, Miakotra, Hawan, Barańczuk, Nagórski, Samaczalski, Neofita, Tomaszewski. Ponadto: Wasylcow, Kozak, Sajko, Wareszko.

Czarni: Kwiek (M.Kukowski) – Setlak, Żuławski, Grzesiak, Kaszycki, Warchoł, K.Kukowski, Warzocha, Halz, Szalony, Majewski. Na zmiany wchodzili: Wolski, Gogosz.

 

22 maja we Lwowie przy ul. Kniachyni Olgi 1, na murawie UFK odbyło się towarzyskie spotkanie pomiędzy piłkarzami Pogoni i Czarni Jasło. Już od pierwszych minut spotkania piłkarze z Jasła demonstrowali wysoką klasę i zmusili Pogoniarzy odejść do obrony swojej bramki. Pewnie kontrolując grę goście spotkania strzelili szybkie dwie bramki (0:2). Pod koniec pierwszej połowy spotkania Pogoń zaczęła grać bardziej pewnie. Udało się organizować kilka dość ostrych ataków lecz do zdobycia bramki w pierwszej połowie spotkania nie doszło.

 

Po niektórych zmianach Pogoń wyszła na drugą połowę i obrazu zaczeła atakować bramkę gości. Jednak obrona Czarnych dawała sobie radę i nie dopuszczała do walki w swoim polu karnym. Kontratak i 3:0. Nieco przygnębionych graczy Pogoni aktywnie dopingowała znaczna ilość lwowskich kibiców, która nie zważając na dość nieprzyjemny wynik czekała na bramki Pogoniarzy. Piłkarze w pasiastych czerwono-niebieskich strojach walczą dalej organizując wielki nacisk na bramkę rywala. Mocny szczał Wasylcowa i piłka w siatce M.Kukowskiego 3:1. Niestety kolejny kontratak gaszący nadzieje przynajmniej na remis i już 1:4. Pogoniarze walczyli do końca, nie jeden raz byli blisko do strzelenia bramki.

Za 13 minut do końca spotkania wywalczyli karny, który z powodzeniem realizował Roman Kozak. Ostatnie nadzieje dawała Pogoni tez czerwona karta otrzymana przez zawodnika Czarnych za 7 minut do końca spotkania. Niestety gwizdek sędziego sygnalizował o zwycięstwie Czarnych z Jasła.

Po spotkaniu Konsul Generalny RP we Lwowie Grzegorz Opaliński wręczył przedstawicielom klubu JKS Czarni Jasło pamiątkowy dyplom a Prezes LKS „Pogoń” Lwów gadżety naszego Klubu oraz szczere gratulacje zwycięzcom.

Szklany puchar oraz inne gadżety i pamiątki na ręce Prezesa LKS Pogoń Lwów Marka Horbania złożyli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca, Wicestarosta Powiatu Jasielskiego Witold Lechowski, Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Ryszard Pabian oraz Prezes JKS „Gamrat” Czarni Jasło Marcin Węgrzyn.

I choć porażka zawsze jest gorzką JKS Czarni 1910 z Jasła dało możliwość jeszcze lepiej przygotowywać się piłkarzom ze Lwowa do meczów III ligi obwodowej.

Tekst Andrzej Leusz