Oficjalna strona Klubu

Pogoń wygrywa Ligę Lwowa

 

  Po wtorkowej wygranej nad Legionem w walce o wyjście do finału Pucharu Miasta Lwowa Pogoniarze po raz kolejny spotkali się z Legionistami. Tym razem na Rogatce Stryjskiej walka toczyła się o pierwszeństwo w lidze Lwowa (II liga ) i awans do pierwszej ligi lwowskiego obwodu. Aczkolwiek w pierwszym spotkaniu wyjazdowym LKS Pogoń Lwów przegrała z FC Legionem 0:1,  Pogoniarze musieli wygrywać z przewagą dwóch bramek aby nie dać Legionistom nawet teoretycznej szansy na pierwsze miejsce w tabeli.  

 

 

Tabela „Pierwszości Lwowa” II liga obwodowa*

1 LKS „Pogoń” Lwów         6 4 0 2 24-11   12

2 FC Gałyczyna                  5 2 1 2 13-16    7

3 FC Legion Politechnika     4 2 0 2 23-7      6

4 FC Wzniesienie               5 1 1 3 12-38    4

5 FC Wodnik Wodokanał     0 0 0 0 0-0       0  (dyskwalifikacja)
 

 

 Skład Gości  FC Legion Politechnika
1 Andrij Pawliw; 2 Jewgen Iszczenko; 3 Witalij Magur; 4 Oleksandr Dzoniw; 5 Wolodymyr Doszymczak; 6 Nazar Nakoneczynyj; 7 Wolodumyr Bowozowskij; 8 Witalij Goruna; 9 Roman Karaszko; 10 Oleg Nadonwa ; 13 Oleksandr Wiktjak.
Skład Gospodarzy  LKS „Pogoń” Lwów
21. Roman Milewski; 8. Dmitrij Kowalczyk; 4. Roman Kozak; 3. Dmitrij Domaradow ; 10 Jurij Żołnier; 2. Roman Tomaszewski 81′; 20. Mikołaj Bogdanow; 5. Bogdan Pyluch 77′; 22. Roman Barańczuk13′; 13. Bogdan Jurkiw; 19. Taras Bodnar (zam. 14. Roman Samagalski; 17. Sergiusz Sośnicki; 15. Iwan Bogdanow; 9. Czesław Zajdel 11 Mikołaj Miakota)

  Za minute do rozpoczęcia meczu sędzia spotkania poprosił opuścić ławę techniczną Prezesa LKSu aczkolwiek jego nazwisko nie było podane w raporcie. Tą dziwną naszym zdaniem decyzją sędzia podważył pewność w sprawiedliwym sędziostwie meczu.  

  Po gwizdku sędziego Pogoń ruszyła do walki. Pierwsza bramka wpadła jaz w 13 minucie spotkania. To Barańczuk uciekł od obrońców Legionu i mocnym szczałem w dziewiątkę nie zostawił szansy bramkarzowi rywali 1:0. W następne 10 minut Pogoniarze mogli podwoić przewagę ale niepewna gra nowego Jurija Żołniera,  i  zmarnowane kilka dobrych akcyj Pogoni nie doszły do skutku. Na trybunach stadionu można było dostrzec niewielką grupę kibiców Wisły Kraków, którzy przybyli dopingować niebieskoczerwonych. Końcówka pierwszej połowy spotkania była za Legionistami, w jednym z ostrych ataków poprzeczka uratowała bramkę Romka Milawskiego. Po przerwie Legioniści ruszyli do przodu. Pogoniarze zasiedli w obronie. W jednym z ataków napastnik Legionu przebywał w 5 metrowym spalonym. Sadzie zignorował apel kapitana Kowalczyka i pościł napastnika na spotkanie sam na sam z Milawskim. Na szczęście czerwonoczarny nie trafił. Za jednostronne sędziostwo trener Pogoni Edward Marczyński nerwowo protestował za co był ukarany i wysłany na trybę.

   Niestety nawet to nie  pomogło rywalom i nie wstrzymało Pogoń. W 77 minucie Tomaszewski wchodzi do pola karnego i zostaje z tylu sfaulowany. Decyzja sędziego rzut karny ale za faul „ostatniej nadziei” karze obrońce Legionu tylko żółtą kartą. Karny wykonał Pyluch, który mocnym, pewnym strzałem podwoił przewagę Pogoni 2:0. Legion ślepo ruszył do ataku zapomniawszy o własnej obronie bramki z czego znów skorzystał Tomaszewski. Piękny strzał i 3:0 dla Pogoni. Minute po tym Romek Tomaszewski mógł strzelić i czwartą bramkę ale trafił w obrońce Legionistów. Gwizdek sędziego i łzy szczęścia na polu i trybunach. Pogoń po niecałym roku wskrzeszenia Klubu dodaje nowe zwycięstwo i kontynuuje chlubne tradycje lwowskiego klubu.  

 Ale to nie ostatnia szansa odznaczenia się w tym sezonie 14 października o godzinie 14.00 na stadionie Akademii Wojsk Lądowych ( Akademia Sochoputnych Wijsk) przy Rogatce Stryjskiej wielki finał walki o Puchar Miasta Lwowa do którego dotarła lwowska Pogoń (LKS „Pogoń” Lwów – FC Wodnik Wodokanał). W przerwie spotkania wręczenie Pucharu Ligi Miasta Lwowa.  

 We wtorek 12 października odbędzie się losowanie dwumeczowego pojedynku )domowy-wyjazdowy) zwycięscy Ligi Miasta Lwowa LKS „Pogoń” Lwów i zwycięzcy II Ligi Obwodu Lwowskiego FC Stary Sambor o Super Puchar Obwodu Lwowskiego. Zapraszamy wszystkich do głośnego dopingowania. 

HEJ POGOŃ