Oficjalna strona Klubu

Pogoń Lwów Amatorska wicemistrzem turnieju halowej piłki nożnej w Zielonej Górze

Pogoń Lwów Amatorska wicemistrzem turnieju halowej piłki nożnej w Zielonej Górze

Piłkarze sekcji rekreacyjno-sportowej Pogoni Lwów zdobyli drugie miejsce podczas XIII Międzynarodowego Zimowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Zielonej Górze. W finałowym meczu Pogoniarze przegrali z Jednostką Wojskową z Czerwieńska 2:1.

W hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego o puchar walczyło 8 drużyn – TKKF Chynowianka Zielona Góra, Francepol Zielona Góra, Union Zizkov (Czechy), Rozumberok Amatorska (Słowacja), Nowosolanie, Górne Łużyce, Jednostka Wojskowa 1517 Czerwieńsk, Pogoń Lwów.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny. Zwycięzcy grup i drugie miejsca zagrały między sobą w półfinałach. Następnie rozegrano mecze o 7-8 miejsce, 5 – 6, 3 – 4 oraz wielki finał.

Liderem grupy „Zielonej” została Jednostka Wojskowa 1517 Czerwieńsk (5 pkt.), wygrywając z Union Zizkov z Czech 2:1 i remisując z Pogonią Lwów 1:1 oraz współgospodarzami Francepolem Zielona Góra 2:2. Drugie miejsce i awans do półfinału wywalczyła Pogoń Lwów Amatorska (5 pkt.) wygrywając z Francepolem 1:0 i remisując z Union Zizkov 1:1. Trzecie miejsce wywalczyli ubiegłoroczni zwycięzcy z Czech – Union Zizkov, wygrywając z Francepolem Zielona Góra 3:0, który zajął ostatnie miejsce w grupie.

W grupie „Żółtej” z trzema zwycięstwami i kompletem 9 punktów liderem zostali współgospodarze TKKF Chynowianka Zielona Góra. Drugie miejsce zajęła młodzież z Nowosolan (6 pkt.). Trzecie zdobyli goście ze Słowacji – Rozumberok Amatorska (1 pkt.), a czwarte – Górne Łużyce (1 pkt.).

W meczach półfinałowych Jednostka Wojskowa 1517 Czerwieńsk pewnie pokonała Nowosolan 3:1. Natomiast po remisie 1:1 Pogoni Lwów z Chynowianką Zielona Góra o wejście do finału zadecydowały rzuty karne. Lepszym okazał się zespół z Lwowa wygrywając 2:0.

W meczu o trzecie miejsce gospodarze z Chynowianki Zielona Góra wygrali z młodzieżą z Nowosolan 5:2.

W wielkim finale Jednostka Wojskowa z Czerwieńska pokonała Pogoń Lwów Amatorską 2:1, po raz pierwszy zwyciężając w turnieju halowej piłki nożnej w Zielonej Górze.

Na zakończenie turnieju wręczono puchary za poszczególne miejsca oraz dyplomy i upominki. Warto dodać, że statuetkę najlepszego bramkarza turnieju zdobył bramkarz Pogoni Lwów Igor Wilczyński.

W czasie trwania całego turnieju piłkarze i kibice dzielili się wrażeniami. Nie zabrakło też poczęstunku oraz napojów.

– Trzy lata temu otrzymaliśmy zaproszenie od Filipa Sąsiadka z TKKF Chynowianki Zielona Góra do udziału w Międzynarodowym Turnieju Drużyn Amatorskich. Skorzystaliśmy z zaproszenia i tak się rozpoczęła nasza współpraca. W turnieju biorą udział drużyny z Polski, Czech i Słowacji. Poza świetnym poziomem sportowym turniej jest wspaniałym sposobem nawiązania kontaktu z klubami.  W ubiegłym roku nasz klub zaprosił naszych przyjaciół z Zielonej Góry do Lwowa na Turniej Amatorskiej Ligi Polaków. W tym roku też chcemy zaprosić Chynowiankę na nasz turniej jesienny – podsumował Marek Horbań, prezes LKS Pogoni Lwów.

– Jednym z głównych celów jest chęć sprawdzenia naszego poziomu na tle innych zespołów. Swoje miejscowe drużyny znamy już bardzo dobrze, więc potrzebowaliśmy powiewu świeżości i
dla tego nasz turniej rozrósł się do rangi międzynarodowej – powiedział Filip Sąsiadek, wiceprezes TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra. – Od trzech lat dołączyła do nas Lwowska Pogoń. Na początku nikt nie wiedział czego spodziewać się po amatorach z Pogoni. Ostatecznie okazało się, że z turnieju na turniej przyjeżdżają coraz mocniejsi, o czym świadczy 2 miejsce podczas obecnej edycji. Aż strach pomyśleć co będzie za rok – podsumował organizator turnieju.

XIII Międzynarodowy Zimowy Turniej Halowej Piłki Nożnej został zorganizowany przez zespoły TKKF Chynowianka oraz Francepol z Zielonej Góry. Turniej odbył się pod honorowym patronatem rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. inż. Tadeusza Kuczyńskiego.

 

Eugeniusz Sało

Fot. Eugeniusz Sało