Oficjalna strona Klubu

Pogoń Lwów wicemistrzem Turnieju Ernesta Justa

Pogoń Lwów wicemistrzem Turnieju Ernesta Justa

W finałowym meczu o puchar turnieju pamięci Ernesta Justa w piłce nożnej Pogoń Lwów przegrała ze Skałą Stryj 3:0.

19 marca br. na stadionie im. Myrona Markewycza w Winnikach od pierwszego gwizdka na boisku było dużo walki i fauli. Pogoń Lwów, która miała tylko dwa dni na odnowienie sił po wygranym półfinałowym meczu, szukała dogodnych sytuacji w kontratakach. Drugoligowa FC Skała Stryj stwarzała więcej podbramkowych sytuacji i strzeliła trzy bramki wygrywając turniej.

– Uważam, że to jest wielki sukces reaktywowanej Pogoni. Wpisaliśmy się jako finaliści do prestiżowego turnieju Ernesta Justa, który liczy już sobie siedemnaście lat – zaznaczył po meczu finałowym Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.

Witalij Łabasiuk, główny trener Pogoni Lwów podziękował piłkarzom za cały turniej oraz kibicom za wsparcie. – Wierzę, że finał pucharu Ernesta Justa to nie koniec, a tylko początek tworzenia nowej, mocnej drużyny Pogoni, której udane występy zobaczymy jeszcze w rozgrywkach lwowskiej ligi obwodowej – podsumował główny trener Pogoni.

Puchar oraz medale wręczył finalistom turnieju urodzony w Winnikach znany ukraiński trener polskiego pochodzenia Myron Markewycz, obecnie główny trener FC Dnipro Dniepropetrowsk.

Eugeniusz Sało