Oficjalna strona Klubu

Pogoń Lwów – Wisła Kraków czeka nas ważny mecz!

Pogoń Lwów – Wisła Kraków czeka nas ważny mecz!

22 marca podczas spotkania w Krakowie prezes zarządu TS Wisła Kraków i Wisła Kraków SA Piotr Dunin-Suligostowski wspólnie z prezesem Pogoni Lwów Markiem Horbaniem uzgodnili, że we wrześniu tego roku we Lwowie Wisła Kraków rozegra towarzyski mecz z Pogonią. Mecz odbędzie się w ramach świętowania jubileuszu 110-lecia „Białej Gwiazdy”.

– Omówiliśmy wstępnie planowany do rozegrania mecz pomiędzy Wisłą a Pogonią we Lwowie we wrześniu tego roku. Taki mecz specjalny, sięgający do korzeni historycznych, mecz rozgrywany w roku bardzo specjalnym dla Wisły Kraków, w roku 110-lecia istnienia klubu – powiedział Piotr Dunin-Suligostowski.

– Do Lwowa przyjedzie pierwszy skład Wisły Kraków. Jest to wielki zaszczyt, że nasi kibice i inni lwowiacy zobaczą drużynę „Białej Gwiazdy” we Lwowie – powiedział po spotkaniu Marek Horbań.

Prawdopodobnie mecz będzie rozegrany na początku września na stadionie im. Myrona Markewycza w Winnikach. Dokładny termin będzie również zależeć od kalendarza rozgrywek Wisły w Ekstraklasie, jak również Pogoni w lwowskiej lidze obwodowej.

Wrześniowy mecz Pogoni z Wisłą będzie miał symboliczne znaczenie. Będzie to pierwsze spotkanie dwóch tak zasłużonych polskich klubów od czasów przedwojennych. W ostatnim meczu w 1939 roku to Wisła okazała się lepszą, wygrywając od Pogoni 2:1.

– W tym roku Wisła Kraków obchodzi jubileusz 110-lecia swojego istnienia, na który również przedstawiciele Pogoni zostali zaproszeni. Natomiast Pogoń Lwów dwa lata temu obchodziła jubileusz 110-lecia. Dlatego również cieszy nas fakt, że możemy wspólnie obchodzić nasze historyczne wielkie rocznice – powiedziała Magda Arsenicz, rzecznik prasowy Pogoni Lwów.

Piotr Dunin-Suligostowski, prezes zarządu Wisła Kraków również przekazał Pogoni Lwów wysokiej jakości sprzęt sportowy oraz dziesięć piłek marki Adidas.

Przypomnijmy, że 16 września 2015 roku została podpisana umowa partnerska o współpracy pomiędzy LKS Pogoń Lwów i Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków. Umowa ta przewiduje przeprowadzenia szkoleń drużyn młodzieżowych piłki nożnej Pogoni i Wisły, organizacje turniejów piłkarskich we Lwowie i Krakowie oraz wspólne kultywowanie osiągnięć i historii obu klubów.

Eugeniusz Sało