Oficjalna strona Klubu

Pogończycy wzięli udział w 20. edycji akcji „Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego”

Pogończycy wzięli udział w 20. edycji akcji „Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego”

Była to 20. jubileuszowa edycja akcji „Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego”, organizowana przez Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Od wczesnych godzin porannych na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie miejscowi Polacy, zrzeszeni w różnych organizacjach, uczniowie polskich, lwowscy harcerze oraz modzi zawodnicy lwowskiej Pogoni zapalali znicze na grobach wybitnych postaci, które niegdyś tworzyły historię naszego miasta. W Dniu Wszystkich Świętych na lwowskiej nekropolii zapłonęło ponad 10 tysięcy światełek pamięci.

– Razem z piłkarzami Pogoni Lwów rozstawiamy znicze na polskich grobach – powiedział Darek Kowalski, piłkarz Pogoni Lwów. – Postawiliśmy także białe i czerwone znicze na pomniku Wacława Kuchara, sportowca i reprezentanta Pogoni Lwów. Uważam, że ta tradycja jest bardzo ważna i trzeba odwiedzać groby zmarłych, o których już może nikt nie pamięta – dodał zawodnik lwowskiego klubu.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego Polonia i Polacy za Granicą 2023″

 

Zdjęcia Karina Wysoczańska