Oficjalna strona Klubu

Pogoniarze pamiętają

Pogoniarze pamiętają

1 listopada, jak co roku, Pogoniarze wzięli udział w akcji „Światełko dla Cmentarza Łyczakowskiego”, odbywającej się pod patronatem Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. Członkowie Lwowskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Lwów w ten szczególny dzień pamięci o zmarłych, brali udział w symbolicznym zapalaniu „światełka pamięci” na opuszczonych grobach Cmentarza Łyczakowskiego. Akcja, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających cmentarz oraz przyciągała uwagę mediów.

 

Zapalając znicze na grobach pamiętaliśmy również o naszych założycielach i przedwojennych działaczach, którzy spoczywają na Cmentarzu Łyczakowskim.

  

( grób Ludwika i Ludwiki Kucharów) 

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować stowarzyszeniom, które odpowiedziały na apel Pogoni i zaangażowały się w zbiórkę zniczy. Przede wszystkim, oddziałowi katowickiemu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo –Wschodnich, który zorganizował zbiórkę zniczy w szkołach, zbierając ich ponad 1000.

Ponadto, dziękujemy Stowarzyszeniu Kibiców Klubu Polonia Bytom, Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, Kołu Naukowemu Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Księgarni Akademickiej w Krakowie za udział w zbiórce zniczy oraz pomoc w transporcie.

 

 Dzięki zbiórce koordynowanej przez LKS „Pogoń” Lwów udało się zebrać wśród środowisk sportowych i zaprzyjaźnionych organizacji 2000 zniczy.