Oficjalna strona Klubu

Prezes lwowskiej „Pogoni” w Sejmie

 

W piątek 2 marca br. w Warszawie odbyło się spotkanie Prezesa LKS „Pogoń” Lwów Marka Horbania z sejmową Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz prezesem PKP Cargo  Wojciechem Balczunen.

   

Prezes „Pogoni” został zaproszony na spotkanie przez przewodniczącego sejmowej Komisji Sportu posła Ireneusza Rasia. Prezes LKS miał okazję przedstawić obecną sytuację klubu, w tym najnowsze sukcesy do jakich zaliczył przede wszystkim zakwalifikowanie się „Pogoni” do rozgrywek w Premier Lidze Obwodowej (odpowiednik trzeciej ligi), w której w tym sezonie zagra lwowska „Pogoń”. Jako najważniejsze zadania stojące przed klubem przedstawione zostały: kwestia budowy własnego boiska oraz rozwój Szkółki Piłkarskiej LKS, do której uczęszczają dzieci, głównie uczniowie dwóch polskich szkół ze Lwowa.

  W trakcie spotkania prezes PKP Cargo, Wojciech Balczun zadeklarował również chęć dalszej współpracy z lwowskim klubem. Prezes PKP Cargo, powołując się na swoje kresowe korzenie, wyrażał zadowolenie z pomocy lwowskiej „Pogoni”, obiecując dalsze wsparcie finansowe klubu w rozpoczynającym się sezonie.

  Posłowie pracujący w Sejmowej Komisji Sportu i Kultury Fizycznej zapewnili prezesa „Pogoni” o chęci dalszego wspierania LKS „Pogoń” Lwów, obiecując pomoc przy budowie boiska we Lwowie.

  Przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki poseł Ireneusz Raś został wyróżniony przez prezesa „Pogoni” pamiątkowym pucharem w podziękowaniu za pomoc naszemu klubowi od chwili reaktywacji w 2009 roku.

  W atmosferze zbliżającego się Euro 2012, prezes „Pogoni” życzył wspólnego kibicowania reprezentacjom Polski i Ukrainy na finałach mistrzostw.