Oficjalna strona Klubu

Juniorzy Pogoni zagrali z SMSem Kraków

Spotkanie obu zespołów było uświetnieniem zakończenia sezonu Amatorskiej Ligi Polaków Obwodu Lwowskiego. Reprezentacja Juniorów Młodszych szkoły sportowej składała się z uczniów (roczniki od 1994 do 1996), którzy reprezentowali małopolskie kluby. Przeciwnikiem SMS-u była drużyna Juniorów Starszych LKS Pogoń (roczniki od 1993 do 1995). Spotkanie stało na wysokim poziomie a oba zespoły pokazały bardzo dobry futbol. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Bramki strzelili: Roman Kuz i Włodek Haraniuk. 

 

W trakcie meczu obecny był przedstawiciel Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej; Wicekonsul Jakub Herold, który podziękował Szkole Mistrzostwa Sportowego za przybycie do Lwowa. Prezes Pogoni Marek Horbań wręczył dyrektorowi Szkoły Mistrzostwa Sportowego Mirosławowi Gilarskiemu okolicznościowy puchar.

– Ciszymy się że Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Krakowa przyjęła nasze zaproszenie. W tym roku już dwukrotnie gościliśmy w Krakowie. Nasi trampkarze wzięli udział w turnieju SMS Cracovia CUP 2011, natomiast juniorzy wypróbowali własne siły w Jubileuszowym Turnieju 15-lecia SMS-u. Jest to wspaniały przykład rozwijającej się współpracy pomiędzy nami – stwierdził Marek Horbań, Prezes LKS Pogoń.

 

– Jak mówi przysłowie: „Jedna porażka uczy więcej niż tysiąc zwycięstw”. Nasza drużyna złożona była z chłopców, którzy na co dzień grają w różnych klubach a we Lwowie zadebiutowali jako zespół reprezentacji SMS. Byli również rocznikowo młodsi. W tym spotkaniu jednak nie wynik był najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa i fakt, że mogliśmy się spotkać we pięknym mieście Lwów i powalczyć we wspaniałej atmosferze – powiedział Mirosław Gilarski, dyrektor krakowskiego SMS-u.

– Do rewanżu dojdzie już 11 listopada, podczas corocznego wyjazdu uczniów klas III SMS-u na Kresy – dodał dyrektor Gilarski.

Po meczu SMS-Pogoń Lwów odbyło się finałowe spotkanie Amatorskiej Ligii o Super Puchar Konsula Generalnego RP we Lwowie.

Uczniowie Szkoły oprócz rozegrania meczu pokazowego z Pogonią, mieli również okazję zwiedzenia miasta. Chłopcy złożyli wieńce oraz zapalili znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich oraz Łyczakowskim, zwiedzili również Stare Miasto oraz Katedry Łacińską i Ormiańską.