Oficjalna strona Klubu

PZPN odmówił pomocy Pogoni

            W niezwykle trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazła się „Pogoń”, zarząd LKS wystosował prośbę do władz PZPN o pomoc finansową dla klubu do końca bieżącego roku.

            Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, iż nie wesprze on lwowskiej Pogoni.

            W związku z tym, z przykrością informujemy, iż od przyszłego tygodnia jesteśmy zmuszeni zawiesić działalność wszystkich roczników sekcji piłkarskiej, gdyż nie mamy środków na dalsze opłacanie wynajmowanych przez nas obieków  sportowych, organizację treningów itd.

            Chcieliśmy zaznaczyć, iż jedyna pomoc jaką otrzymaliśmy w bieżącym roku pochodziła od Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie i wystarczyła na częsciowe pokrycie zadłużenia Szkołki Piłkarskiej LKS. Na nasz wniosek do MSZ nie otrzymaliśmy odpowiedzi.    

            Informacja od PZPN dotarła do prezesa klubu w trakcie jego podróży do Warszawy. W niedzielę, 30 września w Kościele Środowiska Twórczygo w Warszawie, przy placu Teatralnym 20 o godz. 10.30  prezes Lwowskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Lwów Marek Horbań, wraz z innymi przedstawicielami klubu, będzie uroczyście wręczał Panu Zbigniewowi Kurtyczowi, wicemistrzowi Polski  w składzie juniorskim Pogoni z 1937 roku odznakę Członka Honorowego Klubu.