Oficjalna strona Klubu

Rozpoczęcie sezonu 2009

10 czerwca 2009 roku sekcja kolarska Pogoni Lwów rozpoczęła swój kolejny sezon od uczestnictwa w ogulnoukrainskim dniu rowerzysty.

Kolarze w tym roku stanęli na starcie maratonu ulicami miasta jako przedstawiciele klubu „Pogoń” Lwów, co początkowo wprowadziło w zakłopotanie organizatorów którzy nie mogli zrozumieć nazwy i wpisali do listy rejestracyjnej nas jako Ogoń (w tłumaczniu z ukraińskiego Ogień), ale to zapewne z powodu zapału jaki towarzyszył kolarzom na stracie.
Do mety dotarliśmy wszyscy cali i nie uszkodzeni. I tam czekała nas niespodzianka, a mianowicie organizatorzy, czyli Federacja kolarstwa turystycznego obwodu lwowskiego, przypomnieli wszystkim uczestnikom w końcowym przemowieniu o zasługach sportu przedwojennego. Kolejną miłą niespodzianką dla nas było zaproszenie do udziału w Mistrzostwach Ukrainy 2009, co prawda jako uczestnika honorowego. Ale my sobie powiedzieliśmy że już w krótce staniemy nie tylko na stracie tak wysokiej rangi imprezy, ale również znajdziemy sie na podium.