Oficjalna strona Klubu

Spotkanie po 116 latach.

Minęło właśnie 116 lat od spotkania podczas „II Zlotu Sokoła” zorganizowanego 4 lipca 1894 we Lwowie w Stryjskim Park, w którym uczestniczyła młodzież sokola ze Lwowa i Krakowa. Wśród licznych pokazów i zawodów sportowych przeróżnych dyscyplin, doszło do futbolowego spotkania między reprezentacjami Lwowa (białe koszulki i szare spodenki gimnastyczne) – z inż. Niedzielskim, jako szkoleniowcem – oraz Krakowa (białe koszulki i czarne spodenki gimnastyczne). Był to zatem pierwszy w dziejach udokumentowany mecz piłkarski na ziemiach polskich. Premierowego gola zdobył dla gospodarzy 16-letni lwowianin Włodzimierz Chomicki już w 6 minucie, po czym sędzia Zygmunt Wyrobek z Krakowa – z wyraźnego polecenia Antoniego Durskiego (ówczesnego szefa lwowskiego Sokoła i kierownika zlotu) – zagwizdał po raz ostatni.
Dziś po 116 latach w Parku Stryjskim doszło do skopania Lwowa (Pogoń Lwów) i Krakowa (SMS Kraków) którzy w hali widowiskowo-sportowej DJUSSZ rozegrali „rewanżowy” mecz towarzyski.
I choć w hali panowała ciepła, przyjacielska atmosfera gra toczyła się w dosyć intensywnym tempie. Żadna z drużyn nie zasiadywała się w obronie i co chwile zagrażała ostrym atakiem. Winnik: Pogoń Lwów 4:7 SMS Kraków wygrana SMSu.
Po grze drużyny wymieniły się Klubowymi gadżetami oraz wyrazili nadzieje na szybkie spotkanie na zielonej murawie.