Oficjalna strona Klubu

Czas podsumowań


Za nami pierwsza runda rozgrywek IV Ligi Obwodowej, nadszedł więc czas podsumować dokonania Dumy Lwowa w tych rozgrywkach.


W ostatnim meczu tej rundy 19 czerwca 2011 Pogoń Lwów podejmowała Garaj Żółkiew.
Pierwsi swój mecz rozgrywali juniorzy. W tym spotkaniu od samego początku warunki dyktowali gospodarze. W pierwszej połowie gościom udało się tylko raz zagrozić  bramce Pogoni, ale Zydaczewski popisał się dobra interwencją. Natomiast Bielaziorow skutecznie wykończył dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem gości i do przerwy wynik brzmiał 2:0. W drugiej połowie goście bezskutecznie próbowali kontratakować. W 67 minucie Bielaziorow po raz kolejny urwał się obrońcom i podwyższył wynik na 3:0.
W końcówce meczu gościom udało się strzelić bramkę honorową. Ostatecznie juniorzy Pogoni wygrali 3:1.

Skład juniorów Pogoni Lwów:

21 Żydaczewski, 20 Bogdanów, 22 Didyk, 6 Kinasz, 4 Niedaszkowski, 17 Czerniewski, 9 Pawłyk, 15 Kulik, 2 Koreń, 10 Bielaziorow, 9 Ustanicz
 
Bramki dla Pogoni: Bielaziorow (23 min., 34 min, 67 min.)
 
Po juniorach do rywalizacji przystąpili seniorzy. Mecz rozpoczął się przy bardzo silnych opadach deszczu. Bardziej doświadczeni goście kilka razy próbowali zaskoczyć Milawskiego. W 28 min gościom udało się strzelić bramkę, ale nie długo cieszyli się prowadzeniem,bo już 3 min Pogoń wyrównała. W końcówce pierwszej połowy gościom udało się strzelić drugą bramkę. Pogoń do przerwy przegrywała 1:2
W drugiej połowie goście opadli z sił i rzadko wychodzili z własnej polowy. Dobrze grała obrona Garaju, ale w 69 minucie nieporozumienie obrońcy i bramkarza gości wykorzystał Naumko. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2
 
Skład seniorów Pogoni Lwów:
21 Milawski , 19 Naumko, 17 Korniew, 11 Parańka (59′ – 2 Tomaszewski ), 20 Mocyk 14 Nadilny (45′ – 15 Fajda W.), 13 Dołżański, 10 Bojko, 12 Grycyk (74′- 7 Pyluch), 22 Barańczuk, 8 Juzkiewicz.
 
Bramki dla Pogoni:  Bojko 32 min., Naumko 69 min.
 
Po tym meczu Pogoń ma zgromadzonych na swoim koncie 11 punktów. Pogoń trzy mecze wygrała, dwa zremisowała oraz poniosła cztery porażki. Ten wynik należy uznać za bardzo dobry, biorąc pod uwagę fakt jakie problemy miał klub, żeby w rozgrywkach wystartować.

Teraz przed piłkarzami i trenerem Pogoni wiele pracy aby runda rewanżowa była jeszcze lepsza. Przy dobrym układzie gier istnieje jeszcze realna szansa awansu. Należy wierzyć, że solidnie przepracowany okres przygotowawczy oraz rozegranie kilku sparingów pozwoli dobrze przygotować się zawodnikom do rundy rewanżowej.

Na początku lipca Duma Lwowa rozegra spotkanie towarzyskie z Lechią Gdańsk.
Następnie Pogoń Lwów w dniach od 4 do 10 lipca 2011 wyjeżdża na obóz piłkarski w okolice Wrocławia. O kolejnych etapach przygotowań do rundy rewanżowej będziemy na bieżąco informować.

 

Hej Pogoń!!!