Oficjalna strona Klubu

Turniej Ernesta Poglii, Pogończycy poza strefą medalową

Turniej Ernesta Poglii, Pogończycy poza strefą medalową

Po pierwszym dniu XIII Międzynarodowego Turnieju Juniorów Starszych im. Ernesta Pohla poznaliśmy półfinalistów. W sobotnich meczach o wejście do finału, które rozegrane zostaną na stadionie MOSiR Sparta Zabrze Górnik zmierzy się ze Stadionem Śląskim Chorzów, natomiast Gwarek Zabrze zagra z Lokomotivą Trnava. Nasi goście z Ukrainy, czyli Opir Lwów i Pogoń Lwów rywalizować będą o 5. miejsce.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Stanisław Oślizło, legenda Górnika, który młodym piłkarzom przypomniał zasługi i osiągnięcia patrona imprezy Ernesta Pohla. Przemawiali także przedstawicieli oddziału zabrzańskiego Towarzystwa Przyjaciół Lwowa. O godzinie 17:00, tuż przed meczem Pogoni Lwów z Gwarkiem, piłkarze i kibice uczcili minutą ciszy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Piłkarze Gwarka, zeszłoroczni triumfatorzy, po gładkim zwycięstwie nad Stadionem Śląskim w spotkaniu z Pogonią Lwów przeszli prawdziwą drogę przez mękę. Lwowiacy dali z siebie maksimum ambicji i serca, przegrywając dopiero w końcówce. Na pocieszenie przyjdzie im w sobotę rozegrać derby Lwowa na… polskiej ziemi. – Wygrana z Opirem dałaby nam dużo satysfakcji – mówili z nadzieją przedstawiciele Pogoni, kontynuatorki tradycji 4-krotnego, przedwojennego mistrza Polski.

Grupa B:
Gwarek Zabrze – Stadion Śląski Chorzów 3:0 (2:0)
Bramki: Lasik 2, Urynowicz

Stadion Śląski – Pogoń Lwów 1:0 (0:0)
Bramka: Mazur.

Gwarek Zabrze – Pogoń Lwów 1:0 (0:0)
Bramka: Młynarczyk.

Tabela:
1. Gwarek Zabrze 2 6 4:0
2. Stadion Śląski 2 3 1:3
3. Pogoń Lwów 2 0 0:2

Sobotnie półfinały:
Górnik Zabrze – Stadion Śląski Chorzów
Gwarek Zabrze – Lokomotiva Trnava

Mecz o 5. miejsce: Opir Lwów – Pogoń Lwów