Oficjalna strona Klubu

W szkole Nr 10 z polskim językiem wykładowym odbył się pokazowy trening piłki nożnej dla pierwszaków

W szkole Nr 10 z polskim językiem wykładowym odbył się pokazowy trening piłki nożnej dla pierwszaków

Pogoń Lwów prowadzi nabór najmłodszych do szkółki piłkarskiej. Jako przedsmak treningów 27 marca przeprowadzono lekcję wychowania fizycznego w Szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie.

Dla uczniów pierwszej klasy trening poprowadził trener pierwszego składu klubu Witalij Łobasiuk. Prezes Pogoni Marek Horbań przekazał szkole sprzęt sportowy. W tym siatkę z piłkami marki Adidas, zestaw słupków z tyczkami oraz talerze treningowe.

– Piłka nożna jest sposobem uczenia się gry zespołowej i daje poczucie pewnego rodzaju odpowiedzialności, rozwija koordynację ruchową, rozwija również umysł, bo dziś football to nie tylko kopanie piłki, ale i strategia – powiedział prezes LKS Pogoń Marek Horbań – Rozszerzamy naszą szkółkę, zaproszeni są zarówno chłopcy i dziewczynki, o ile do 12 lat treningi odbywają się wspólnie. Na treningach nie gramy ciągle w piłkę nożną, mamy różne ćwiczenia sprawnościowe i rozwijające koordynacje – dodał Marek Horbań

– Współpracujemy z Pogonią już od dawna, zresztą prezes klubu pan Marek Horbań jest absolwentem naszej szkoły – mówi dyrektor Szkoły nr 10 im. św. Marii Magdaleny Ryszard Vincenc. – Mam nadzieję, że trening pokazowy dla uczniów 1 klasy – dzieci w wieku 6-7 lat – zaowocuje. Entuzjazm wśród dzieci panował od pierwszego do ostatniego kopnięcia piłki, dzieci lubią ruchliwe zabawy, szczególnie w tym wieku. Jest to możliwość oficjalnie wyszaleć się, a zarazem z korzyścią spędzić czas.

To już kolejna akcja Pogoni Lwów mająca za cel promocję polskiego sportu we Lwowie. Szkółka Piłkarska LKS Pogoń Lwów działa przy klubie od 2010 roku. Do szkółki uczęszcza ok. 30 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Do szkółki Pogoni Lwów mogą należeć dzieci polskiego pochodzenia, w tym posiadacze Karty Polaka lub posiadanie Karty przez jednego z rodziców. Zapraszamy uczniów polskich szkół we Lwowie oraz szkół języka polskiego we lwowskim obwodzie, parafian kościołów obrządku łacińskiego. Udział dziecka w szkółce jest bezpłatny. Dodatkową informację można otrzymać na stronie https://pogon.lwow.net/ pod telefonem +380632873081 lub przez e-mail: pogon@pogon.lwow.net

Tekst i zdjęcia: Aleksander Kuśnierz