Oficjalna strona Klubu

Światełko Pamięci od „Pogoni” Lwów

Światełko Pamięci od „Pogoni” Lwów

W tym roku, już po raz trzeci, w ramach ogólnopolskiej akcji „Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego” odbywającej się pod patronatem Kosulatu Generalnego RP we Lwowie, LKS „Pogoń” Lwów zorganizował zbiórkę zniczy wśród środowisk sportowych w Polsce. Łącznie zebraliśmy 1500 zniczy.

 

W Dniu Wszystkich Świętych 1 listopada, członkowie LKS „Pogoń” Lwów wraz z innymi działaczami polskich organizacji, przez cały dzień brali udział w rozkładaniu zniczy na opuszczonych grobach Cmentarza Łyczakowskiego. Członkowie „Pogoni” zapalali znicze m.in. w kwaterze Powstańców Styczniowych.


Część zniczy została przeznaczona na opuszczone groby na Cmenatrzu Janowskim we Lwowie, gdzie zapłonęły one w Dzień Zaduszny.

Dziękujemy wszystkim organizacjom, które odpowiedziały na nasz apel i przyłączyły się do zbiórki, w tym przede wszystkim oddziałowi katowickiemu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Kołu Naukowemu Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Księgarnią Akademicką w Krakowie, Stowarzyszeniu Kibiców Klubu Polonia Bytom oraz ONR Sanok i Stalowa-Wola.

{jcomments on}