Oficjalna strona Klubu

Współpraca „Pogoni” z Trade Trans

Współpraca „Pogoni” z Trade Trans

Jak do tego doszło?

W trakcie meczy rozgrywanych we Lwowie w ramach Euro 2012, do naszego miasta przyjeżdżali przedstawiciele polskich środowisk sportowych oraz ich partnerzy biznesowi.

Między innymi mieliśmy przyjemność gościć delegację Sejmowej Komisji Sportu i Turystyki na czele z naszym  „ambasadorem” panem posłem Ireneuszem Rasiem.

Wśród gości obecny był prezes Trade Trans pan Zbigniew Janicki. Wówczas Marek Horbań, prezes LKS „Pogoń” Lwów miał okazję osobiście pokazać gościom obiekt sportowy „Politechnik”, na którym odbył się pokazowy trening Szkółki Piłkarskiej LKS „Pogoń” Lwów oraz opowiedzieć o sytuacji reaktywowanego klubu. Odrodzona polska drużyna i jej działalność we Lwowie zainteresowała Prezesa Trade Trans W efekcie, jesienią 2012 roku doszło do podpisania umowy o współpracy, w wyniku której „Pogoń” ma nowego partnera.

 

W związku z tym, poprosiliśmy pana Zbigniewa Janickiego o komentarz dla klubu, pytając o działalnośc firmy oraz o to, co skłoniło go do wsparcia „Pogoni” Lwów. Poniżej przedstawiamy jego wypowiedź:

 

Komentarz prezesa Trade Trans

 

Zbigniew Janicki, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Spedycyjnego Trade Trans Sp. z o.o. , wypowiedź z dnia 12.12.2012 dla LKS „Pogoń” Lwów:

 

Przedsiębiorstwo Spedycyjne Trade Trans jest międzynarodowym przedsiębiorstwem spedycyjnym  działającym w Europie i Azji.

Firma została utworzona w 1990 roku jako joint venture  pomiędzy  Polskimi Kolejami Państwowymi  (PKP) i austriacką spedycją Trade Trans Holding GmbH.

Obecnie większościowym udziałowcem  PS Trade Trans jest PKP CARGO S.A. , drugi pod względem wielkości przewoźnik kolejowy w Europie.

Trade Trans jest spółką dedykowaną w ramach Grupy PKP CARGO S.A. do realizacji usług spedycji międzynarodowej w zakresie transportu  kolejowego, samochodowego, morskiego i lotniczego.

Spółka posiada sieć oddziałów, agencji celnych, terminali przeładunkowych na wschodniej granicy Unii Europejskiej, dzięki którym może realizować największe i najbardziej złożone projekty logistyczne.  Jest obecna na wszystkich kolejowych przejściach granicznych i w polski portach morskich.

Trade Trans specjalizuje się także w organizacji przewozów ładunków ponadgabarytowych i wyjątkowo ciężkich, przewozów promowych wagonów kolejowych i samochodów ciężarowych do i ze Skandynawii.

Trade Trans w ramach Grupy PKP Cargo Logistics stara się wspierać szlachetne i patriotyczne idee związane ze sportem, zdrowiem czy historią Polski. Decyzja o wsparciu klubu Pogoń Lwów wpisuje się w  strategię działań promocyjnych naszej spółki i Grupy PKP Cargo. Liczymy na to, że działalność promocyjna na Ukrainie pomoże w promowaniu naszej marki i usług w kraju, z którym prowadzimy owocną współpracę, poszukujemy nowych klientów i kontrahentów.