Oficjalna strona Klubu

Wygrana w niedzielnym spotkaniu z Kulikowem

W niedzielę, 2 czerwca na stadionie miejskim w Kulikowie Lwowski Klub Sportowy zmierzył się z miejscowym FC Kulików. Po nie udanych i ciężkich meczach na początku drugiej kolejki, piłkarze Pogoni zaczynają nabierać lepszej kondycji w grze. W 5 kolejce, 25 maja, we lwowskich derbach zwyciężamy FC Opir z wynikiem 1:0. Zaledwie za tydzień w 6 kolejce spotykamy się z mistrzem obwodu Lwowskiego 2011 roku FC Kulikowem
Atrakcyjna gra obydwu drużyn już od pierwszych minut. Nie jednokrotnie w pierwszej połowie robi się groźno pod bramką pogoniarzy, to Przybyła dobrze sprawuje się w bramce, to piłkarzom Kulikowa brakuje trochę celności. Tuż przed przerwą Pogoń pokazała kilka dobrych akcji, jednak po 45 minutach wynik w meczu bez zmian.
W drugiej połowie piłkarze ze Lwowa pokazali bardziej ciekawszą i emocyjną gre. Krok do zdobycia bramki miał Juzkiewicz, ale trafia w słupek. Wyprowadził Pogoń do przodu na 84 minucie Suchy, który mocnym strzałem za pola karnego zdobywa bramkarza z Kulikowa.
Ostatnie minuty zrobiły się bardzo gorące. Ostra gra drużyn. Za sfaulowanie pogoniarza, Jacenko otrzymuje czerwoną. FC Kulików zaczyna grać w mniejszości. Gwizdek sędziego po czym radość chłopaków z Pogoni, to następne trzy punkty w tabeli.
Następny mecz Pogoń Lwów rozegra 8 czerwca o godz. 17.00 na stadionie „Politechnik” przy ul. O. Olesia 25  z SKK „Demnija”