Oficjalna strona Klubu

Wygrany sparing ze Stalą Pleszew


Pogoń Lwów rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej jednym z jej elementów był rozegrany 24 czerwca mecz ze Stalą Pleszew.


Mecz odbył się w ramach obchodów dni miasta. Zawodnicy Pogoni Lwów w tym spotkaniu zagrali po raz pierwszych w nowych strojach. 

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando gości już w 10 minucie Roman Parafka dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Romana Bojko, ten jednak nie trafił w światło bramki strzeżonej przez Tomasza Szymkowiaka. W 15 minucie niecelnie uderzał na bramkę Pogoni Artur Hyżyk. Minutę później Tomasz Zawada wrzuca piłkę z lewej strony, w pole karne. Do piłki dochodzi aktywny Hyżyk, jednak jego strzał głową jest niecelny. W 21 minucie to pleszewianie powinni prowadzić w tym spotkaniu, Hyżyk lobuje obrońcę Pogoni, do piłki dochodzi Łukasz Bandosz, który znajduje się sam na sam z golkiperem Pogoni Romanem Milawskim, jednak nie trafia w światło bramki. W 22 minucie groźnie zaatakowali goście, jednak strzał Parańki zablokował Robert Wieczorek. W 23 minucie Pogoń Lwów obejmuje prowadzenie po błędzie pleszewskiej defensywy, bramkę strzela Oleg Niedzielny. Po tej bramce pleszewianie uzyskali przewagę dążąc do wyrównania w tym spotkaniu. W 30 minucie Radosław Mielcarek dośrodkowaniem z prawej strony doskonale obsłużył Hyżyka, który strzałem głową doprowadza do wyrównania. W 44 minucie potężny strzał Jana Juzkiewicza, piłka trafia w słupek i wpada do bramki, pleszewianie dostają bramkę do szatni.

Po zmianie stron pleszewianie rzucili się do odrabiania strat, w 56 minucie aktywny Hyżyk strzela jednak na posterunku jest bramkarz Pogoni Oleg Grajecki. W 57 minucie ponowie Grajecki broni strzał Wieczorka. W 61 minucie to dwie kontry zespołu gości obronną ręką wychodzi z tych sytuacji Tobiasz Wojcieszak. W 66 minucie Hyżyk ogrywa obrońców Pogoni i powinien strzelić bramkę dającą wyrównanie. Jednak tak nie czyni, a goście w 79 minucie po strzale Andrzeja Naumko podwyższają prowadzenie w tym spotkaniu. Zasłużone zwycięstwo w tym spotkaniu odnosi zespół Pogoni Lwów, który okazał się zespołem bardziej dojrzałym, poukładanym w poszczególnych formacjach.
 
Skład Pogoni:
Roman Milawski (46. Oleg Grajecki ), Nazar Mocyk (46. Lubomir Korniew), Roman Barańczuk, Wasyl Fajda ( 70. Nikola Bogdanov), Roman Bojko (46. Artem Ostapec ), Jan Juzkiewicz, Andrij Lewczuk (62. Andrij Suchy), Nazar Dotżański, Andrzej Naumko, Oleg Niedzielny (46. Lubomir Korniew 46), Roman Parańka
 
Stal Pleszew – Pogoń Lwów 1:3

Bramki:
0:1
(23 minuta) – Oleg Niedzielny
1:1
(30 minuta) – Artur Hyżyk
1:2
(44 minuta) – Jan Juzkiewicz
1:3
(79 minuta) – Andrzej Naumko
 
Relację z meczu zobacz tutaj
 
źródło: www.stalpleszew.pl