Oficjalna strona Klubu

Wystawę „Sportowy Świat Dawnego Lwowa: ludzie i miejsca” otwarto w Zabrzu.

Wystawę „Sportowy Świat Dawnego Lwowa: ludzie i miejsca” otwarto w Zabrzu.

(materiał  filmowy – Telewizja Zabrze z dnia 9 marca 2017 r.)

Wystawa ilustrująca sportowe życie przedwojennego Lwowa przybyła do Zabrza. Została ona połączona z eksponatami i planszami przedstawiającymi słynnych sportowców pochodzących ze Lwowa, którzy osiedlili się w Zabrzu. Tytuł połączonej wystawy „Sportowy Lwów, z kresów do Zabrza”. Otwarcie wystawy miało miejsce w dniu 6 marca w Galerii Muzeum Miejskiego w Zabrzu Café Silesia przy ul. 3 Maja 6. Na otwarcie wystawy przybyli przedstawiciele Miasta Zabrze na czele z wiceprezydentem Krzysztofem Lewandowskim, dyrektor Galerii Muzeum Miejskiego w Zabrzu Café Silesia — Elżbieta Dębowska, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Północno-Wschodnich w Zabrzu — Andrzej Azyan, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Północno-Wschodnich w Katowicach — Jadwiga Fajfer oraz liczni goście. Na spotkaniu obecny był też prezes Pogoni Lwów Marek Horbań, który przybliżył zebranej publiczności sylwetkę przedwojennego sportu we Lwowie.

Podczas wystawy przedstawiciele środowisko kresowiaków przy otwartym mikrofonie dzielili się wspomnieniami ze spotkań z gwiazdami sportu reprezentowanymi na wystawie. Obejrzeć wystawę w Zabrzu można będzie do dnia 15 kwietnia. Następnie wystawa zostanie eksponowana w Katowicach.

Lwowski Klub Sportowy „Pogoń” serdecznie dziękuje dyrekcji muzeum, działaczom Towarzystwa Miłośników Lwowa oddział w Zabrzu oraz Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie za umożliwienie eksponowania wystawy.