Oficjalna strona Klubu

Zerowy remis w Jaworowie

Zerowy remis w Jaworowie

Wyjazdowy mecz z Kormiłem trudno zaliczyć do widowiskowych spotkań. Obie drużyny z wielką ostrożnością badały obronne formacje rywali, starając się nie popełniać błędów, które mogłyby kosztować utratę bramki. Mecz odbywał się pod palącym słońcem, co znacznie wpłynęło na dokładność gry – było wiele pomyłek i częstych fauli, które przerywały płynność gry.

Pod koniec pierwszej połowy Pogończycy mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia. Szczególnie wyróżniali się napastnicy Mazur i Pyłypyszyn, którzy zdołali przedrzeć się przez obronę Kormiła, ale zabrakło skutecznego wykończenia akcji. Strzały były niecelne, a bramkarz rywali kilkakrotnie popisał się świetnymi interwencjami, które uchroniły Kormił przed stratą bramki.

W drugiej połowie jaworzanie przejęli inicjatywę. Zawodnicy Kormiła zaczęli grać bardziej ofensywnie, starając się przełamać defensywę lwowskiej Pogoni. Mimo to, obrona Pogoni działała niezawodnie, skutecznie odpierając ataki rywali.

Najwięcej emocji przyniosła końcówka meczu. W doliczonym czasie gry, w 93. minucie, Wełyczko miał znakomitą okazję do strzelenia gola. Znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kormiła, ale ten odważnie wyszedł do piłki, co doprowadziło do zderzenia zawodników. Za faul na bramkarzu, zawodnik Pogoni otrzymał drugą żółtą kartkę, co skutkowało jego wykluczeniem z gry i pozostawieniem zespołu w osłabieniu.

W ostatniej minucie gry świetną interwencją popisał się Woronowski, który obronił strzał jaworzan, ratując swój zespół przed stratą bramki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co oznaczało podział punktów.

Z remisowym punktem oba zespoły zakończyły ten mecz i udały się na letnią przerwę. Dla Pogoni był to cenny punkt, który pozwolił im awansować na szóste miejsce w tabeli. Warto również zaznaczyć, że passa bez porażek Pogoni zwiększyła się do sześciu meczów, co jest dobrym prognostykiem na przyszłe spotkania. Drużyna z Lwowa może być zadowolona z dotychczasowych wyników, a przerwa letnia pozwoli im na regenerację sił i przygotowanie się do kolejnych wyzwań.