Oficjalna strona Klubu

Zwycięstwo we lwowskim derby

Zwycięstwo we lwowskim derby

  We środę 4 września podopieczni Konstantyna Łemiszko zmierzyli się w meczu ligowym z lwowskim „Oporem”. Mecz odbył się na kompleksie sportowym Dynamo gdzie trenuje i  gra „Opir”. Pogoniarze po trzech  porażkach z rzędu  spadli na dziewiąte miejsce w tabeli a „Opir” Lwów  pragnął wydostać się z dołu tabeli.

  W składzie Pogoni debiutowało kilku nowych zawodników wśród nich  dwóch reprezentantów Ukrainy w składach juniorskich  – bramkarz Oleg Chebotar 1997 r. ur. przybyły z FC „Metalist” Charków  i napastnik Jurij Kozł 1993 r. ur. przybyły z  FC „Karpaty” Lwów.    Pogoń wzbogaciła się też obrońcami Jerzy Charkiewiczem 1994 r. ur. przybyłym z FC „Karpat” Kamionka Buska  i Olegiem Karabinem 1996 r. ur.  przybyłym ze lwowskich Karpat.  Warto wyróżnić też powrót do Pogoni  obrońcy Andrija Smalucha z MKS „Polonia” Przemyśl.

  Mecz rozpoczął się szybkimi atakami Pogoniarzy, którzy próbowali jak najszybciej zasmucić zawodników Oporu.  W kilku akcjach piłka cudem nie trafiała do bramki gospodarzy. Opir próbował kontratakować lecz świetna gra obrony i „off saidowe” pułapki ratowały bramkę Pogoniarzy.  Po przerwie niebiesko-czerwonym udało się strzelić gol. Po podaniu od Bojki debiutant Jurij Kozł mocnym strzałem wpakował futbolówkę w prawy róg bramki w 57 min. spotkania . Opir miał kilka okazji do wyrównania. W jednej  z nich po rzucie karnym napastnik gospodarzy trafił w słupek bramki. Pogoń mogła też zwiększyć przewagę lecz po rzutach rożnych Suchy dwukrotnie  nie udanie dogłówkował nad poprzeczną.  Mecz zakończył się zwycięstwem Pogoniarzy 0-1.

Zwycięstwo odniosła też juniorska drużyna Pogoni, która w ostatniej minucie realizowała korny i wydrapała zwycięstwo 2-3.