Oficjalna strona Klubu

Szkółka Pogoni zagrała mecz towarzyski w Przemyślu

18 marca w ramach projektu „Pogoń dla Pogoni” najmłodsi zawodnicy LKS „Pogoń” Lwów wraz z rodzicami odwiedzili Przemyśl. Mieliśmy okazję krótkiego zwiedzania miasta. Następnie, trampkarze LKS zmierzyli się w swoim debiutowym meczu na trawie z młodymi zawodnikami Polonii Przemyśl. Do przerwy Pogoń” była na prowadzeniu 1-0. Niestety, w drugiej połowie spotkania straciliśmy dwie bramki, kończąc mecz wynikiem (1-2). Po meczu zawodnicy obu klubów wyprowadzili na murawę seniorów Polonii Przemyśl i Orła Przeworsk na debiutowy mecz rundy wiosennej. Przy grillu najmłodsi zawodnicy oraz ich rodzice omawiali sukcesy sportowe oraz wspólnie kibicowali seniorom Polonii Mamy nadzieję, że to początek odrodzenia współpracy Polonii Przemyśl z Pogonią Lwów. Jak zapowiadają władze obu klubów – Przed nami wspólne mecze turnieje i obozy piłkarskie!

Zakup strojów i dresów dla naszej szkółki był możliwy dzieki Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie przy wsparciu Senatu RP.  „Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą”.