Oficjalna strona Klubu

Młodzi Pogończycy zostali finalistami Pucharu Obwodu Lwowskiego.

Młodzi Pogończycy zostali finalistami Pucharu Obwodu Lwowskiego.

W meczu finałowym Juniorskiego Pucharu Obwodu Lwowskiego, Pogoń zmierzyła się z juniorami FC „Mościsk”.

Warto zaznaczyć, że do tak wysokiej fazy Pogończycy dotarli po raz pierwszy, natomiast nasi rywale w finale zagrali już po raz trzeci.

Mecz rozpoczął się z dwustronnych prób objęcia kontroli nad piłką, to zadanie bardziej skutecznie spełnili piłkarze z Mościsk. Nasi gości mieli kilka dobrych okazji dla objęcia prowadzenia, lecz zabrakło im celnego strzału. Pierwszy sprawdzian umiejętności bramkarza Mościsk odbył się w 20 min spotkania, gdy po strzale Wiktora Barabasza piłka po odskoku zmieniła swą trajektorie i minęła kilka centymetrów od słupka bramki.
Po przerwie Pogoń objęła inicjatywę, juniorzy naszego klubu dobrze pracowali na skrzydłach, ale dogłówkowania ataków Pogoni były bardzo niecelne.

Kluczowy moment spotkania odbył się za cztery minuty do zakończenia meczu, w którym napastnik Pogoni Witali Kadyk wdarł się do pola karnego rywali po czym został „skoszony” na murawę jednak według sędziowskiej decyzji Pogończycy mieli wykonać rzut wolny.
Po gwizdku sędziego według regulaminu odbyły się od razu rzuty karne.

Piłkarską loterie wygrała drużyna z Mościsk 5:4, która została Mistrzem Pucharu Obwodowego, jednak miano Finalisty Pucharu jest dla naszego klubu też bardzo przyjemne.

Hej Pogoń!