Oficjalna strona Klubu

Pogoń Siedlce na obozie piłkarskim we Lwowie

Pogoń Siedlce na obozie piłkarskim we Lwowie

W ramach projektu „Pogoń dla Pogoni. Łączymy Polaków” drugi skład Pogoni Siedlce odbędzie tygodniowe zgrupowanie w Winnikach koło Lwowa. 29 lipca zagrają mecz sparingowy z Pogonią Lwów.

– W ramach wspólnego obozu, bo z Pogonią Lwów też będzie kilka pokazowych treningów i wymiana doświadczeń, zagramy mecz towarzyski z Pogonią Siedlce – poinformował Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.

Wieczorem 24 lipca 25-osobowy skład drużyny z Siedlec przyjechał do Winnik. Po zakwaterowaniu w hotelu „Swiatosław”, piłkarze udali się na pierwszy trening do bazy sportowej na stadionie im. Myrona Markiewicza.
– Zaliczyliśmy pierwszy trening na ziemi ukraińskiej. Będziemy tutaj do 30 lipca. Będziemy trenować dwa razy dziennie. Może znajdziemy jeszcze czas na trzeci trening i jeżeli znajdziemy teren do biegania luźnego, to sobie pobiegamy. Mamy rano siłownię, a po południu – boisko. Przewidziane są dwa mecze sparingowe. Jeden z nich zagramy z Pogonią Lwów – powiedział Marcin Tomaszewski, trener Pogoni Siedlce.

Przypomnijmy, że w ramach projektu „Pogoń dla Pogoni” najmłodsi piłkarze Pogoni Lwów odbyli tygodniowy zimowy obóz piłkarski w Siedlcach.

Projekt „Pogoń dla Pogoni” zainicjowany został 21 listopada 2016 roku. Akcja zakłada roczną współpracę klubów Pogoń Siedlce i Pogoń Lwów. W ramach projektu zaplanowano wspólne obozy sportowe dla młodych piłkarzy z obu klubów, organizację wspólnych turniejów, wystawy historyczne dotyczące miast i klubów, wydarzenia prezentujące korzenie polskiego sportu. Projekt wspiera Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Tekst i zdjęcia: Eugeniusz Sało